Nutreco kupiło wytwórnie premiksów od Basf

Nutreco, właściciel Trouw Nutrition International, kupiło od BASF 8 wytwórni premiksów na całym świecie, w tym polską wytwórnię w Kutnie. Z dniem 1 listopada 2007 wytwórnia premiksów w Kutnie weszła w skład Trouw Nutrition Polska z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. Wytwórnia premiksów w Kutnie będzie kontynuować swoją dotychczasową działalność, a więc produkować premiksy i świadczyć kompleksową obsługę klientów.

Druga nowoczesna wytwórnia premiksów w Polsce umacnia pozycję Trouw Nutrition Polska, jako niekwestionowanego lidera w produkcji premiksów, mieszanek mineralno-witaminowych oraz innowacyjnych dodatków paszowych dla zwierząt gospodarskich.

Informacja o firmach:
Wytwórnia premiksów w Kutnie weszła w skład BASF w grudniu 1997 roku. W wyniku dokonanych inwestycji stała się nowoczesną fabryką produkującą szeroką gamę premiksów i mieszanek mineralno-witaminowych dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich. Walidacja linii produkcyjnych w Kutnie została dokonana przez ekspertów z Niezależnego Instytutu Badań nad Technologią Paszową (IFF) z Brunszwiku. W 2001 roku w wytwórni wdrożono Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem certyfikowany w oparciu o normy ISO 9001:2000 oraz ISO 14001.

Trouw Nutrition International wchodzi w skład holenderskiej grupy Nutreco, zajmującej szóste miejsce na świecie w produkcji środków żywienia zwierząt. Trouw Nutrition International jest europejskim liderem zarówno w produkcji premiksów witaminowo-mineralnych, innowacyjnych dodatków paszowych, jak i w doradztwie żywieniowym świadczonym dla przemysłu paszowego i hodowcom zwierząt gospodarskich. Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o. zajmuje ważną pozycję na rynku krajowym. Fabryka Trouw Nutrition Polska uznawana jest za jedną z nowocześniejszych w kraju. Jako pierwsza firma tej branży uzyskaliśmy certyfikat ISO 9001 oraz certyfikat GMP. Obecnie zapewniamy bezpieczeństwo naszych produktów efektywnie stosując narzędzia HACCP i zasady Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP).

źródło: Trouw Nutrition
Opr. MS, Wrp.pl