Nufarm przejmuje F&N Agro

Nufarm i FMC Corporation oficjalnie ogłosiły, że firmy osiągnęły wspólne porozumienie i zdecydowały o zakończeniu działalności joint venture F&N Agro Polska.

15.grudnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Nufarm przedstawili nową strukturę firmy i wszelkie informacje na temat jej dalszej działalności. Celem Nufarm jest regularne wprowadzanie w Polsce 4-5 nowych produktów agrochemicznych rocznie (w tym również Sumitomo). Firma chce zwiększyć udział na naszym rodzimym rynku do 5%, przy tym rozwijając sprzedaż nasion (kukurydzy i rzepaku) oraz nawozów.
 
Firma F&N Agro istnieje od 2003 roku. Od czasu założenia zajmowała się ona sprzedażą na polski rynek produktów Nufarm i FMC oraz innych wyrobów, w szczególności nasion i nawozów. 
 
W 2015 roku FMC Corp. kupiła duńską firmę Cheminova, która w Polsce posiada własny oddział. W przyszłości FMC będzie rozprowadzała swoje produkty poprzez własną strukturę organizacyjną w Polsce – FMC Polska.
 
Nufarm nabył wszystkie udziały FMC w F&N Agro Polska i w przyszłości będzie kontynuował działania pod nazwą Nufarm Polska. Cały dotychczasowy personel zostanie utrzymany, a wszystkie produkty Nufarm będą rozprowadzane w przyszłości przez Nufarm Polska.
 
Renata Struzik, źródło: Nufarm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności