NSZZ RI zapowiada na jutro protest rolników w stolicy

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI Solidarność”, z uwagi na pogłębiający się kryzys ekonomiczny na polskiej wsi i brak wystarczających działań ze strony Rządu zmierzających do poprawy sytuacji w rolnictwie, ogłasza na dzień 30 marca 2010 roku akcję protestacyjną w Warszawie, jak informuje w komunikacie wydanym podczas konferencji prasowej NSZZ Rolników Indywidualnych “SOLIDARNOŚĆ” w dniu 24 marca 2010 roku.”

Stan zapaści, który od dłuższego czasu dotyka większość rynków rolnych, powoduje brak opłacalności produkcji rolnej w gospodarstwach rodzinnych.

Bardzo trudna sytuacja, która dotknęła już kolejny rok z rzędu rynki rolne w szczególności chmielu, żywca wieprzowego, zbóż, mleka, skrobi ziemniaczanej, tytoniu oraz owoców wymaga podjęcia przez Rząd natychmiastowych działań i wprowadzenia mechanizmów, zmierzających do zahamowania tych niekorzystnych zjawisk.

Obecna sytuacja sprawiła, że polscy rolnicy a w szczególności producenci chmielu znaleźli się w dramatycznym położeniu nie mogąc go sprzedać i nie mając pewności czy będą mogli wznowić produkcję.
Nie do przyjęcia przez NSZZ RI Solidarność” jest przedstawiona przez Ministra Skarbu Państwa koncepcja dotycząca prywatyzacji rynków hurtowych i przemysłu rolno spożywczego jak również proponowane rozwiązania dotyczące obrotu ziemią z Zasobów Rolnych Skarbu Państwa.

Dramatyczna sytuacja zmusza Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych “Solidarność” do podjęcia akcji protestacyjnej jako ostrzegawczej, licząc na to że Rząd RP podejmie skuteczne działania które zapobiegną dalszej eskalacji protestów.

RADA KRAJOWA
NSZZ
Rolników Indywidualnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności