fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuNSZZ RI ,,Solidarność’’ apeluje o wprowadzenie dopłat dla rolników hodujących lochy

NSZZ RI ,,Solidarność’’ apeluje o wprowadzenie dopłat dla rolników hodujących lochy

W związku z pogłębiającą się tragiczną sytuacją producentów trzody chlewnej w naszym kraju NSZZ RI ,,Solidarność’’ postuluje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi  o wznowienie programu dopłat dla rolników hodujących lochy.

Zdaniem rolniczej ,,Solidarności’’ wdrożony program na rzecz pomocy hodowcom loch wspomógł utrzymanie stad prosiąt co jest kluczowe dla rozwoju polskiej hodowli trzody chlewnej.

– Jako NSZZ RI „Solidarność” wnioskujemy o pilne wprowadzenie długoterminowej pomocy tak aby rolnicy mieli gwarancje wsparcia do momentu ustabilizowania się rynku. Czteromiesięczny okres działania programu pomaga tylko doraźnie, dlatego długoterminowa pomoc mogłaby przyczynić się do przeciwdziałania likwidacji stad podstawowych – mówi Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność’’.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.