fbpx

Jak szybko można pędzić z nowym zestawem koszącym Claasa? [video]

W czasie Zielonego Agro Show 2023 firma Claas zaprezentowała swój zestaw kosiarek o szerokości roboczej 10 m, który okazał się najszybszym podczas całych pokazów, o czym mogli się przekonać na własne oczy przybyli goście. Czemu zawdzięcza swoją skuteczność?

Potrójny zestaw koszący składający się z przedniej kosiarki Disco o szerokości roboczej 3,4 m oraz podwójnej, zawieszanej kosiarki tylnej Disco 1010 ma maksymalną szerokość roboczą wynoszącą 10 m. Co szczególnie ważne przy transporcie, tak duży zestaw dzięki przemyślanemu systemowi składania ma wysokość transportową poniżej 4 m.

– U nas niezależnie, czy klient wybierze kosiarkę przednią, boczną czy typu motyl zawsze dostanie tę samą belkę tnącą, która oferuje najwyższą jakość cięcia. Belka tnąca ma obroty na poziomie 3200/min. Co czyni ją najszybszą belką na rynku, a to też przekłada się na jakość cięcia, co zresztą było widać podczas pokazów- mówi Patryk Piontek, specjalista od maszyn zielonkowych w firmie Claas.

Dzięki tak dużym obrotom możliwe jest osiąganie wysokich prędkości podczas pracy (w Ułężu zestaw poruszał się po łące z prędkością roboczą nawet 36 km/h) oraz co nie mniej istotne, dzięki możliwości zmniejszenia prędkości obrotowej wałka WOM z 1000 na 850 obr/min. możliwe są oszczędności paliwa sięgające nawet 20 proc.

Jest to możliwe również dlatego, że zestaw tej wielkości dzięki swojej stosunkowo niedużej masie, która w przypadku tylnej kosiarki Disco 1010, wynosi 2,3 t, nie potrzebuje do współpracy bardzo dużego ciągnika.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner