fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNowy wózek transportowy dla wałów od firmy Lemken

Nowy wózek transportowy dla wałów od firmy Lemken

Niemiecki Lemken wprowadził właśnie nowe wózki jezdne dla swoich wałów VarioPack, które umożliwią transport nawet największych wałów używanych z sześcioskibowymi lub większymi pługami zawieszanymi i półzawieszanymi.

Podczas orki wały stosuje się głównie wtedy, gdy nie ma wystarczająco dużo czasu na stopniowe osiadanie i naturalne uformowanie się gleby. Wały cambella, które są najczęściej do takiej pracy używane, natychmiast przywracają działanie kapilarne i tym samym zatrzymują wilgoć w glebie.

VarioPack na nowym podwoziu jezdnym jest sprzęgany z ciągnikiem za pomocą wału poprzecznego, a przy szerokości transportowej 2,8 m nawet wąskie drogi polne nie stanowią problemu. Ponieważ zestaw ten jest dopuszczony do prędkości do 40 km/h, wały VarioPack można teraz szybko i łatwo przetransportować na pole.

Narzędzie jest przełączane hydraulicznie z pozycji transportowej do roboczej z kabiny. Ramiona VarioPack można regulować w pionie, na boki i na długość, co pozwala optymalnie dostosować je do każdych warunków. Zapewnia to niezawodne uchwycenie wałów nawet na zboczach, a wały mogą pracować blisko pługa, aby zminimalizować ruchy boczne.

Nowe podwozie jezdne jest dostępne dla dużych wałów VarioPack z pierścieniami 70 lub 90 cm.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.