fbpx
Strona głównaTechnikaNowy uniwersalny terminal sterujący Claas w standardzie ISOBUS

Nowy uniwersalny terminal sterujący Claas w standardzie ISOBUS

Od października Claas będzie stopniowo zastępował terminale obsługowe Operator i Communicator II nowym Cemis 700.

Oprócz ergonomicznego wykonania w czarnej kolorystyce, gładkich oraz łatwych do czyszczenia powierzchni, nowy terminal ma certyfikację ISOBUS, tak jak jest w przypadku Communicator II. Jego konfiguracja składająca się z 10 podświetlanych przycisków. Terminal posiada dotykowy wyświetlacz z wysokim kontrastem kolorystycznym, 7-calowy ekran i automatyczną zmianę trybu dzień/noc.

Wejście kamery umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym widoku nawet z dwóch urządzeń, które może być zmieniane za pomocą naciśnięcia guzika lub w sposób automatyczny. To daje operatorowi wgląd do podstawowych funkcji na dodanym/sparowanym urządzeniu i obraz obszaru za maszyną.

Aux-O oraz Aux-N tak samo jak funkcje UT1 i UT2 oraz ISO 11783 są certyfikowane przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF).

Oprócz języka oraz jasności ekranu menu ustawień pozwala operatorowi na indywidualne dostosowanie poziomu głośności pochodzącego ze zintegrowanego głośnika (funkcja dotyczy dźwięku informacji oraz ostrzeżeń). Spełniony jest również standard ochrony klasy IP 65.

Cemis 700 będzie początkowo dostępny od października 2020 roku jako opcja do kosiarki Disco w kombinacji motylkowej, prasy zwijającej Rollant 540, prasy kostkującej Quadrant i przyczepy Cargos.

Źródło: Claas

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.