Nowy szef BASF na Europę Centralną

Od 1 maja dr Joachim Meyer (54 lata) kieruje jako Senior Vice President pracami BASF Business Center Europe Central z siedzibą w Wiedniu. Zastąpił on na tym stanowisku Herberta Frankensteina, który z końcem kwietnia przeszedł na emeryturę.

Dr Meyer pracował ostatnio w Organizacji Europejskiej w BASF SE w Ludwigshafen. Wcześniej zajmował różne stanowiska w pionie badań oraz w dziale Fine Chemicals, pracując w Ludwigshafen i w Seulu. Dr Meyer cieszy się z nowych wyzwań w Europie Centralnej: Business Center oferuje wiele różnorodnych możliwości dalszego rozwoju BASF. Oczekuję, że także w przyszłości będziemy odnosić korzyści z przyrostu gospodarczego w krajach Europy Centralnej.”

Business Center obejmuje 15 krajów środkowoeuropejskich i służy jako platforma serwisowa dla spółek BASF w Europie Centralnej, między innymi w dziedzinie sprzedaży, finansów, spraw personalnych, komunikacji, zaopatrzenia oraz ochrony środowiska i BHP.

O firmie BASF
BASF to wiodąca firma chemiczna na świecie (The Chemical Company). Firma oferuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, specjalistyczne produkty chemiczne, a także ropę naftową i gaz. Jako niezawodny partner BASF pomaga swoim klientom z niemal wszystkich branż
w odnoszeniu sukcesów. Dzięki wartościowym produktom i inteligentnym rozwiązaniom BASF odgrywa ważną rolę w rozwiązywaniu globalnych problemów, takich jak ochrona klimatu, efektywność energetyczna, żywienie i mobilność.
W 2009 roku BASF odnotował wpływy ze sprzedaży w kwocie ponad 50 mld euro i według stanu na koniec roku zatrudniał około 105 000 pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji o firmie BASF znajduje się w Internecie pod adresem www.basf.com.

Źródło: BASF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności