Nowy statek do kontroli rybackiej

Od września inspektorzy rybołówstwa morskiego mają nowy statek do kontroli rybackiej. Statek wybudowała stocznia w Finlandii na podstawie umowy ze stroną polską reprezentowaną przez Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni.

Budowa pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków trwała 15 miesięcy. Zasięg pływania statku obejmuje żeglugę przybrzeżną do 20 Mm z możliwością rozszerzenia do granicy polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej.
Autonomiczność żeglugi wynosi 2 doby. Statek wyposażony został w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny i dokumentujący rejsy. Ponadto posiada bardzo dobre warunki socjalne dla załogi: 7 miejsc do spania, kuchnię, WC, prysznic. Do przechodzenia inspektorów na kontrolowane statki rybackie służy 5,5 m łódź robocza typu RIB z silnikiem przyczepnym YAMAHA o mocy 80 KM. Łódź umiejscowiono na pochylni rufowej statku kontrolnego z możliwością jej obsługi także podczas ruchu statku kontrolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności