fbpx
Strona głównaPozostałeNowy środek od Monsanto - Gaurdian CompleteMix 664 SE

Nowy środek od Monsanto – Gaurdian CompleteMix 664 SE

Wiosną 2009 roku pojawi się na rynku nowe kompletne rozwiązanie w ochronie kukurydzy przed chwastami – herbicyd Guardian CompleteMix 664 SE. Zarejestrowany w tym roku Guardian CompleteMix 664 SE jest pierwszym na rynku polskim preparatem zawierającym dwie substancję aktywne: acetachlor (450 g/l) i terbutyloazynę (214 g/l). Producentem środka jest firma Monsanto. N

Jest to herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy przedwschodowo lub powschodowo od fazy pierwszego liścia do trzeciego liścia kukurydzy. Preparat ten działa również doglebowo – najskuteczniej w warunkach prawidłowej wilgotności i starannej uprawy (bez grud).

Środek ten pobierany jest przede wszystkim przez liścienie oraz korzenie kiełkujących chwastów. Preparat zwalcza skutecznie zarówno jednoroczne chwasty jednoliścienne jak i dwuliścienne. Wrażliwe gatunki chwastów to głownie: chwastnica jednostronna, fiołek polny, jasnota purpurowa, komosa biała, maruna bezwonna, przetaczniki, przytulia czepna, psianka czarna, rdesty, szarłat szorstki.

Obecna etykieta zaleca stosowanie środka w dawce 3,5l/ha. Planowane jest zwiększenie możliwości jego dawkowania od 2,5 do 3,5 l/ha (dawka 2,5 l/ha w trakcie rejestracji). Umożliwi to rolnikom bardziej elastyczne dobieranie dawek w zależności od stopnia zachwaszczenia.

W trakcie rejestracji jest również łączne stosowanie preparatu Guardian CompleteMix 664 SE (3,5 l/ha) z herbicydem Roundup Energy 450 SL (2 l/ha) po siewie ale przed wschodami roślin kukurydzy np. w tak zwanej uproszczonej technologii uprawy”.

Dzięki zawartości seifnera preparat Guardian CompleteMix 664 SE jest preparatem maksymalnie bezpiecznym dla mieszańców kukurydzy i dla upraw następczych.

opr. MS/Wrp.pl
źródło: Niezależna Agencja Prasowa
foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.