Nowy środek od Monsanto – Gaurdian CompleteMix 664 SE

Wiosną 2009 roku pojawi się na rynku nowe kompletne rozwiązanie w ochronie kukurydzy przed chwastami – herbicyd Guardian CompleteMix 664 SE. Zarejestrowany w tym roku Guardian CompleteMix 664 SE jest pierwszym na rynku polskim preparatem zawierającym dwie substancję aktywne: acetachlor (450 g/l) i terbutyloazynę (214 g/l). Producentem środka jest firma Monsanto. N

Jest to herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy przedwschodowo lub powschodowo od fazy pierwszego liścia do trzeciego liścia kukurydzy. Preparat ten działa również doglebowo – najskuteczniej w warunkach prawidłowej wilgotności i starannej uprawy (bez grud).

Środek ten pobierany jest przede wszystkim przez liścienie oraz korzenie kiełkujących chwastów. Preparat zwalcza skutecznie zarówno jednoroczne chwasty jednoliścienne jak i dwuliścienne. Wrażliwe gatunki chwastów to głownie: chwastnica jednostronna, fiołek polny, jasnota purpurowa, komosa biała, maruna bezwonna, przetaczniki, przytulia czepna, psianka czarna, rdesty, szarłat szorstki.

Obecna etykieta zaleca stosowanie środka w dawce 3,5l/ha. Planowane jest zwiększenie możliwości jego dawkowania od 2,5 do 3,5 l/ha (dawka 2,5 l/ha w trakcie rejestracji). Umożliwi to rolnikom bardziej elastyczne dobieranie dawek w zależności od stopnia zachwaszczenia.

W trakcie rejestracji jest również łączne stosowanie preparatu Guardian CompleteMix 664 SE (3,5 l/ha) z herbicydem Roundup Energy 450 SL (2 l/ha) po siewie ale przed wschodami roślin kukurydzy np. w tak zwanej uproszczonej technologii uprawy”.

Dzięki zawartości seifnera preparat Guardian CompleteMix 664 SE jest preparatem maksymalnie bezpiecznym dla mieszańców kukurydzy i dla upraw następczych.

opr. MS/Wrp.pl
źródło: Niezależna Agencja Prasowa
foto: Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności