fbpx

Nowy siewnik VM 300 SK

W dniu 20 października, w gospodarstwie Ewy i Tomasza Lusina we wsi Słocin koło Gorzowa Wielkopolskiego, odbył się pokaz roboczy siewnika firmy Vieskan Metali ON.

Zaprezentowa została maszyna VM 300 SK o 3-metrowej szerokości roboczej.

Konstrukcja
Demonstrowany siewnik jest urządzeniem typu agregatowego. Podwozie siewnika stanowi wał uprawowy – dogniatający, zbudowany z szeregu kół ogumionych, a na czas transportu stanowiący podwozie jezdne. Skrzynia nawozowo – nasienna mieści pokaźne ilości materiału. Nad dozowaniem wydatku ziarna i nawozu czuwa komputer pokładowy, komputer LH agro 1600. Określa on wielkość zasianej powierzchni, wytycza ścieżki dla opryskiwacza, informuje o opróżnieniu skrzyni. Istnieje możliwość przyłączenia do jednostki sterującej urządzenia GPS.

System agrokulturowy składa się z przedniej brony sprężynowej, czterokołowego packera wyrównującego pole, spulchniającej glebę brony łopatkowej oraz zgarniacza w postaci brony sprężynowej mającego za zadanie wyrównać glebę za wałem.

Każda redlica wysiewa osobno . Aby redlice pracowały na równej głębokości, konstrukcja opiera się na dwóch wałach oponowych. Przednim i tylnym.. Redlice zawieszone są na paralelogramie i dociskane poprzez sprężyny, za pomocą siłownika hydraulicznego. Uszkodzenie redlicy jest bardzo trudne. W przypadku najechania na kamień, redlica posiada zdolność uniesienia się na wysokość nawet 15cm. Ta możliwość sprawia, że redlica pracująca na zakamienionym polu będzie przejeżdżała po kamieniach. Szerokość robocza prezentowanego siewnika wynosi 3 metry, a prędkość pracy 10-14km/h. Dzięki ścierniskowemu zestawowi uprawowemu, siewnik nadaje się doskonale do upraw mulczowych.
W pokazie wzięło udział około 40 rolników.


Alan

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.