fbpx

Nowy rok kwotowy

Agencja Rynku Rolnego informuje, że 1 kwietnia 2008r. rozpoczął się nowy rok kwotowy 2008/2009.Od dnia 1 kwietnia do dnia 31 lipca br., można składać wnioski o przyznanie kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy.

Warunkiem przyznania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy w danym rokukwotowym jest zwiększenie sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w rokukwotowym poprzedzającym rok kwotowy, w którym złożono wniosek.Zwiększenie jest wykazywane przez:
– dostawcę hurtowego – po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartościtłuszczu
– ostawcę bezpośredniego – po przeliczeniu z zastosowaniemwspółczynników równoważności.

Zwiększenie sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych producent potwierdzafakturami lub innymi dokumentami potwierdzającymi sprzedaż mleka lub przetworówmlecznych, dołączonymi do składanego wniosku.

Wnioski należy składać do właściwego miejscowo dyrektora Oddziału TerenowegoAgencji Rynku Rolnego na formularzu opracowanym i udostępnianym przez ARR.Wysokość kwoty indywidualnej przyznanej z krajowej rezerwy nie może byćmniejsza niż 500 kg oraz nie może być większa niż 20 000 kg.

Szczegółowe warunki przyznawania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy,broszura informacyjna oraz formularz wniosku są dostępne na stronieinternetowej www.arr.gov.pl

opr. MS/Wrp.pl
źródło: ARR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.