Nowy prezes BGŻ BNP Paribas

Tomasz Bogus zastąpi od września 2015 roku Józefa Wancera na stanowisku prezesa Banku BGŻ BNP Paribas. Jego kandydatura została 25 sierpnia jednogłośnie zaakceptowana przez Komisje Nadzoru Finansowego.

– Misja Józefa Wancera na stanowisku prezesa Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas dobiega końca. W trakcie swojej kadencji skutecznie przeprowadził m.in. projekt połączenia Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska, tworząc nową, silną instytucję. Rozpoczął także przygotowania do połączenia z Sygma Bankiem. Józef Wancer potwierdził tym samym, że dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi skutecznie realizować najtrudniejsze zadania – mówi Jean-Paul Sabet, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Tomasz Bogus jest związany z bankowością od 1991 r. W latach 2009-2014 był prezesem Banku Pocztowego. Pracował również między innymi w mBanku, gdzie odpowiadał za obszar bankowości korporacyjnej i projekt detaliczny MultiBanku. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Łódzki, a także kursy z zakresu zarządzania, między innymi na Harvard Business School w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.