Nowy Prezes BASF Polska

Dr Michael Hepp, od 2008 r. Prezes BASF Polska w Warszawie, wraca do centrali BASF w Ludwigshafen w Niemczech, z dniem 1 maja zastąpi go dr Dirk Elvermann.

Przez ostatnie dwa i pół roku dr Elvermann pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Prawnych i Podatkowych Regionu Azji i Pacyfiku w BASF East Asia RHQ Ltd. w Hongkongu. Jest pracownikiem BASF od 2003 r. Dr Elvermann (40 lat) ma doktorat w dziedzinie prawa i ekonomii. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

BASF w Polsce
Przedstawicielstwo firmy BASF w Polsce otwarto w 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w kraju około 280 pracowników, a w 2011 r. jej obroty w Polsce wyniosły 685 milionów euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery oraz produkty chemii budowlanej. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF: dwa w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu). Firma BASF dużo inwestuje w działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. W 2011 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otwarto laboratorium chemiczne, którego BASF jest wyłącznym partnerem. Co roku odwiedza je około 10 000 dzieci (głównie klasy szkolne). W 2012 r. firma BASF prowadzi w polskich mediach kampanię wizerunkową pod hasłem: Tworzymy chemię, która łączy”. Więcej informacji na www.basf.pl.
O BASF
BASF jest wiodącą firmą w branży chemicznej na świecie: “The Chemical Company”. Portfolio firmy obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną, a także ropę i gaz. Łączymy sukces finansowy z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska. Wykorzystując osiągnięcia naukowe i innowacje, umożliwiamy naszym klientom w prawie wszystkich branżach zaspokajanie obecnych i przyszłych potrzeb społeczeństwa. Nasze produkty i rozwiązania systemowe przyczyniają się do oszczędności zasobów, zapewnienia zdrowej żywności i odpowiedniego żywienia, a także poprawy jakości życia. Podsumowaniem wnoszonego przez nas wkładu jest misja naszej firmy: tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju. W 2011 r. firma BASF osiągnęła obroty w wysokości około 73,5 miliarda euro, a na koniec roku zatrudniała ponad 111 tys. pracowników. Akcje BASF są notowane na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć pod adresem: www.basf.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności