Nowy prezes ARiMR

27 lipca 2007 r. Prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński powołał na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Leszka Droździela. Zastąpił odwołanego Pawła Janusza Osucha. N

Leszek Droździel (ur. w 1956 r.) pracuje w ARiMR od stycznia 2006 r., początkowo jako doradca prezesa Agencji, a następnie jako dyrektor Gabinetu Prezesa. Od 27 kwietnia 2006 r. był zastępcą prezesa ARiMR nadzorującym Pion Preferencyjnych Środków Krajowych i Wspólnej Polityki Rolnej oraz Departament Rybactwa.

Ukończył studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Zdobył dyplom mgr inż. zootechniki na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu ekonomiki i organizacji przemysłu mleczarskiego na Wydziale Technologii i Żywności Akademii Rolniczo -Technicznej w Olsztynie, a także studia podyplomowe w zakresie skarbowości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym zakresie odbył staże we Francji i w Niemczech.

W latach 1990-94 był wiceburmistrzem miasta i gminy Gryfice, a następnie (1994 – 1999 r.) pracował w szczecińskiej administracji skarbowej. Od 2003 r. do 2005 r. był wiceburmistrzem miasta i gminy Choszczno. W latach 1990-97 był radnym Rady Gminy w Gryficach.

Radosław Iwański
rzecznik prasowy

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj