Nowy pełnomocnik ds. ochrony zwierząt

Jan Krzysztof Ardanowski z nowym pełnomocnikiem do spraw ochrony zwierząt, Wojciechem Albertem Kurkowskim

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski 26 czerwca powołał Wojciecha Alberta Kurkowskiego (międzynarodowego sędziego felinologicznego i wiceprezesa World Cat Federation) na stanowisko pełnomocnik Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt.

Do jego zadań będzie należało m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ochrony zwierząt oraz dobrostanu zwierząt oraz analiza, ocena i monitorowanie już funkcjonowania w tym zakresie przepisów. Pełnomocnik będzie również identyfikował najważniejsze problemy w sferze za którą odpowiada, oraz przedstawiał propozycje ich rozwiązania – informuje Biuro Prasowe MRiRW.

Ponadto do zadań pełnomocnika należy także współpraca z organizacjami społecznymi, z organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz promowanie pozytywnych zachowań wobec zwierząt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności