Nowy model w serii T6 New Hollanda

New Holland Agriculture rozszerza swoją serię ciągników T6 o nowy, 6- cylindrowy model – T6.160 Dynamic Command. Ciągnik ten łączy w sobie 6-cylindrowy silnik NEF z technologią podwójnego sprzęgła. 

Ciągnik wyróżniają kompaktowe gabaryty, 2,6-metrowy rozstaw kół oraz dopuszczalna masa całkowita wynosząca 10,5 t.

Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym, wyjaśnia: „New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem – model 7810. Był to ciągnik pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy”.

Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic
Command: znany już model T6.180 o mocy 145 KM i nowy T6.160 o mocy 135 KM.

Christel Diebolt, menadżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim, dodaje: „T6.160
Dynamic Command posiada wszystkie zalety ekskluzywnej technologii podwójnego sprzęgła, która swoją premierę miała w latach 80. ubiegłego wieku w sporcie motorowym i przynosiła zwycięstwa na torze dzięki szybszej zmianie biegów. Klienci docenią pełną moc bez strat momentu obrotowego przy zmianie biegów i minimalne zużycie paliwa”.

T6.160 Dynamic Command będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku.

Model T60.160 Dynamic Command wyposażono w 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę silnika przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu.

Nowy model T6 jest wyposażony w przekładnię 24×24 Dynamic Command,
opracowaną we własnym zakresie przez markę New Holland. Konstrukcja
z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego
sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku ma zapewnić zawsze najlepszy bieg do wykonywanego zadania.

Szereg automatycznych funkcji umożliwia wydajną pracę przez cały dzień. Wśród nich należy wymienić oferowany ekskluzywnie przez markę New Holland system regulacji prędkości jazdy II (GSM II), który został stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa.

Inną funkcją zwiększającą wydajność jest inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu osiąga się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia.

Ciągnik T6.160 Dynamic Command jest wyposażony również w podłokietnik
sterowania marki New Holland SideWinderTM II ze zintegrowanym monitorem z kolorowym
ekranem dotykowym o dużej przekątnej IntelliViewTM IV oraz wielofunkcyjną dźwignią sterowania CommandGripTM, co przekłada się na wysoki poziom komfortu i łatwości obsługi.

Zastosowana w ciągniku T6.160 Dynamic Command technologia telematyki zapewnia rolnikowi stałą łączność z ciągnikiem za pomocą MyPLM Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu może on wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym. Może on zarządzać swoją flotą maszyny i gospodarstwem z jednego miejsca, przesyłając swoje dane agronomiczne na platformę Farm Tab, dostępnego bezpłatnie na portalu MYPLM Connect. Platforma znajduje się na portalu MYNH, na którym można rejestrować maszyny, odbierać informacje i materiały o produktach oraz prosić o wsparcie w razie potrzeby.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności