Nowy model ciągników już wkrótce w Europie

Od końca 2015 roku Massey Ferguson, marka o światowym zasięgu, należącą do AGCO, będzie produkowała nową gamę ciągników.

Zakład Beauvais Manufacturing Facility we Francji wypuści na europejski rynek kabinę ciągnika MF 4700. Model ten należy do nowej globalnej serii Massey Ferguson, ogłoszonej w 2014 r.

Ciągniki MF4700 to uzupełnienie dotychczasowej oferty Beauvais o nową jakość, do traktorów MF 5600, MF 6600, MF 7600 i MF 8700 z 80-400hp dołączy nowy, który zagwarantuje marce stabilną pozycję na rynku i jednocześnie umocni pozycję i zapewni przyszłość francuskiemu zakładowi.

 – W związku ze spadkiem sprzedaży na światowym rynku maszyn rolniczych i silną konkurencją w branży, nominacja Beauvais do produkcji kabiny ciągnika MF 4700 jest sporym uznaniem AGCO dla naszego zakładu. Pokazuje ona również, że 15,5 miliona euro, które zostały zainwestowane w naszą nową produkcję, opłaciły się – komentuje Richard Markwell, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson na terenie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. – W wyniku poważnej transformacji w ciągu ostatnich pięciu lat oraz inwestycji o łącznej wartości 300 mln euro od 2010 roku, zreorganizowany zakład Beauvais osiąga wysoki poziom jakości, wydajności i konkurencyjności, które pozwalają nam dostarczać pełną gamę ciągników – począwszy od zaawansowanych modeli maszyn o dużej mocy do tych prostszych modeli. A wszystko to w akceptowalnych kosztach – dodaje.

Inżynierowie z Massey Ferguson w Beauvais przewodzili produkcji konstrukcji 60-130 hp z serii nowych ciągników globalnej serii. Zakres ten jest oparty na unikalnej koncepcji produkcji, która do tej pory w branży rolniczej nie była spotykana. Strategia ma na celu stworzenie sieci fabryk, gdzie główne podzespoły i kompletne ciągniki mogą być produkowane i montowane w wielu miejscach na całym świecie, blisko klientów, którzy potrzebują maszyny. I tak, modele nowych ciągników będą produkowane w Indiach, Chinach, Brazylii, Turcji i Francji.

– Ta seria łączy się ponownie z dziedzictwem marki Massey Ferguson – produkowaną w Coventry w Anglii serią MF 300 i MF 4300, które odniosły tak wielki sukces – komentuje Thierry Lhotte, wiceprezes marketingu Massey Ferguson na terenie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. – Mieliśmy wiele próśb od klientów o informacje na temat nowej serii. To daje nam pewność, że możemy osiągnąć roczny cel 2500 dodatkowych ciągników wyprodukowanych w zakładzie Beauvais. Ten nowy produkt powinien usatysfakcjonować klientów, zapełnić niszę na rynku, a dodatkowo przyczyni się do wzmocnienia udziału marki w rynku netto.

AGCO jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji maszyn rolniczych. Wspiera rolnictwo bardziej produktywne poprzez, m.in. pełną linię ciągników, kombajnów, maszyn do zbioru siana, opryskiwaczy, systemów produkcji narzędzi uprawowych i części zamiennych. Produkty AGCO są sprzedawane poprzez pięć głównych marek maszyn, Challenger, Fendt, GSI, Massey Ferguson i Valtra i są obecne w ponad 140 krajach na całym świecie.

Renata Struzik, źródło: Massey Ferguson