Nowy kontrakt terminowy na cukier

W związku z uwolnieniem kwot produkcyjnych na cukier biały w UE, już na początku 2016 roku będzie uruchomiony nowy kontrakt terminowy na cukier biały, który będzie dedykowany Europie.

Jak podaje FAMMU/FAPA, Intercontinental Exchange (ICE) uruchomi w pierwszym kwartale 2016 roku nowy kontrakt terminowy na cukier biały dedykowany Europie (na ICE futures Europe). W jego ramach pierwsza dostawa ma być już w sierpniu. Dostawy będą realizowane w kontenerach, a nie w systemie indywidualnego pakowania (break-bulk). W nowym kontrakcie będą obowiązywać standardowe zasady dla cukru rafinowanego.

O nowym kontrakcie było głośno już od jakiegoś czasu. W Europie krążyły pogłoski o utworzeniu nowego kontraktu terminowego na cukier biały w związku z uwolnieniem kwot produkcyjnych na ten surowiec w październiku 2017 roku. Przedstawiciele unijnego sektora cukrowniczego pozytywnie zaopiniowali nowy kontrakt, już wcześniej sugerując, że istnieje potrzeba uruchomienia go.
Istniejący do tej pory kontrakt terminowy na cukier biały na londyńskiej giełdzie, która należy do ICE, będzie nadal funkcjonował bez zmian.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności