Nowy Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy od objęcia stanowiska przyjedzie do Polski Johannes Hahn, Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej. Będzie uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2010, kt?ory odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Katowicach.

Następca polskich komisarzy Danuty Huebner i Pawła Sameckiego, Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej Johannes Hahn objął stanowisko w styczniu 2010 roku. Zdaniem komisarza, który z zamiarem wygłoszenia wystąpienia inauguracyjnego na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2010 przyjedzie do Polski po raz pierwszy, Polityka regionalna ilustruje sukces integracji europejskiej”. Patronat nad największą konferencją biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej sprawuje Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

Johannes Hahn urodził się w 1957 roku w Wiedniu. Ukończył Uniwersytet Wiedeński. Jest doktorem filozofii. Od 1985 roku pracował w instytucjach związanych z austriackim przemysłem. Przez pewien czas był sekretarzem generalnym Stowarzyszenia Austriackich Menedżerów.
W 1992 roku objął stanowisko szefa Austriackiej Partii Ludowej w Wiedniu. Od 1996 roku do 2003 roku zasiadał w parlamencie kraju związkowego Wiednia, a następnie od 2003 roku do 2007 roku był członkiem rządu tego kraju związkowego.
W styczniu 2007 roku objął funkcję ministra nauki i badań w koalicyjnym rządzie kanclerza Alfreda Gusenbauera, a później w rządze Wernera Faymanna. Ministrem był do stycznia 2010 roku.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym 2010 pod adresem www.eec2010.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności