fbpx

Nowy kierunek Agroturystyka na UPP. Idealny nie tylko dla pasjonatów natury, ekologii i przedsiębiorczości

UPP oferuje aż 25 kierunków studiów, w tym nowy kierunek Agroturystkę. W obliczu rosnącego zainteresowania ekologicznym stylem życia i ucieczką od miejskiego zgiełku, agroturystyka staje się coraz bardziej popularna.

Wiele osób poszukuje spokoju i autentycznych doświadczeń na wsi, co stwarza doskonałe możliwości biznesowe. Nowo tworzony kierunek agroturystyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu umożliwi studentom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia nowoczesnych gospodarstw agroturystycznych i edukacyjnych oraz organizowania warsztatów i kursów związanych z lokalną kulturą i rzemiosłem.

Samasz loteria - baner

Program studiów kierunku agroturystyka znakomicie łączy teorię z praktyką, umożliwiając zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu rolnictwa, ogrodnictwa, ekonomii oraz zarządzania. Studenci nauczą się efektywnego prowadzenia działalności agroturystycznej, zarządzania zasobami naturalnymi i dbania o środowisko.

Dzięki współpracy z lokalnymi gospodarstwami agroturystycznymi i stowarzyszeniami, studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe i nawiążą branżowe kontakty. Program kładzie również duży nacisk na nowoczesne technologie, które zwiększają konkurencyjność i efektywność gospodarstw.

– Po ukończeniu studiów absolwenci kierunku agroturystyka będą nie tylko dysponować wiedzą ogólną z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, ale również zdobędą umiejętności organizowania wypoczynku dla gości z Polski i zza zagranicy. Posiądą kompetencje niezbędne do tworzenia unikalnych ofert turystycznych na terenach wiejskich, w zmieniających się warunkach społecznych i gospodarczych – tłumaczy prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska, prodziekan ds. studiów na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Biotechnologii, na którym od października prowadzony będzie kierunek.

– Dodatkowo, będą gotowi na wyzwania związane ze zmianami klimatu, co pozwoli im budować produkt turystyczny, mając na uwadze adaptację do aktualnych warunków klimatyczno-gospodarczych – dodaje prodziekan.

Po ukończeniu studiów absolwenci będą wyposażeni w niezbędną wiedzę, potrzebną do zajmowania stanowisk specjalisty ds. rozwoju agroturystyki w organach administracji rządowej i samorządowej, jak również prowadzenia edukacji związanej z produktami regionalnymi, w gospodarstwach edukacyjnych z wykorzystaniem lokalnych zasobów kulturowych i środowiskowych. Prowadząc swoje gospodarstwo agroturystyczne z sercem i pasją będą mieli świadomość, że tworzą wyjątkowe miejsce, które harmonizuje z naturą, oferując przyjazne otoczenie dla wypoczynku.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.