Nowy Jaguar XF zwycięzcą dwóch prestiżowych nagród

Jaguar XF został zwycięzcą prestiżowej nagrody Design award” przyznawanej przez miesięcznik Autocar, a japoński magazyn projektantów Car Styling wyróżnił Jaguara C-XF tytułem “Samochodu koncepcyjnego roku 2007″. N”

Nowy Jaguar XF został zwycięzcą nagrody Design award” w konkursie Autocar 2007, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 11 listopada 2007 r. w londyńskim Royal Horticultural Hall. Ta coroczna, mająca niezwykle prestiżowe znaczenie nagroda, przyznawana jest jako uhonorowanie osiągnięć w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego jak również dla ludzi, którzy pracują nad tymi niezwykłymi osiągnięciami.

Ian Callum, Główny projektant firmy Jaguar, odbierając nagrodę powiedział: “Zdarza się to po raz pierwszy, kiedy Jaguar otrzymał tak niezwykle prestiżową nagrodę Autocar za stworzenie samochodu. Jestem niezwykle poruszony faktem, iż nagrodę tę otrzymał Jaguar XF. To wspaniałe otrzymać dowód uznania za nasz wkład w przemysł motoryzacyjny, zwłaszcza od takiej rangi recenzentów na rynku mediów motoryzacyjnych”.

Jaguar C-XF otrzymał tytuł “Koncepcyjnego Samochodu Roku” przyznawany przez wiodący japoński magazyn projektantów samochodowych Car Styling. To ukazujące się od 30 lat pismo ma czytelników na całym świecie i jest jedynym magazynem projektantów publikowanym zarówno w języku japońskim, jak i angielskim.

Główny projektant firmy Jaguar, Ian Callum powiedział: “Nagroda przyznawana przez pismo o tak znakomitej reputacji jak Car Styling jest dla Jaguara wielkim zaszczytem. Ten magazyn towarzyszy przecież wszystkim projektantom od 30 lat. Razem z moim kolegą Julianem Thomsonem* uważamy, że magazyn Car Styling zawsze przedstawiał to, co najlepsze w naszym fachu, dlatego też jesteśmy bardzo dumni z uznania, którego doczekał się C-XF.”

Samochód ten został po raz pierwszy dostrzeżony w Styczniu tego roku, kiedy to dzięki głosom czytelników magazynu Autoweek otrzymał tytuł “Star of the Show” na wystawie motoryzacyjnej w Detroit.

Akira Fujimoto, redaktor naczelny magazynu CAR STYLING skomentował: “C-XF został nagrodzony, ponieważ jego twórcy starają się zaoferować wysoką jakość przez zastosowanie nowych materiałów i sposobów patrzenia na samochód nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. Nasz magazyn przewiduje, że ta wszechstronna, pełna stylistyka na wysokim poziomie znajdzie pełne odzwierciedlenie w Jaguarach nowej generacji.””

C-XF został zaprojektowany i zbudowany w regionie Midlands przez te same zespoły, które stworzyły nagrodzonego w 2006 roku Jaguara XK. Koncepcyjny C-XF był prekursorem dla samochodów, które zasłyną z przełomowego wyglądu nadwozia i innowacyjnych wnętrz. Jednym z nich jest np. XF, który po raz pierwszy pokazano na wrześniowej wystawie motoryzacyjnej we Frankfurcie.

Stylistyka nadwozia XF jest pierwszym wyrazem nowego języka projektowego firmy Jaguar zastosowanego w luksusowym sedanie. Oferowane przez XF połączenie sportowej stylistyki i osiągów z wyrafinowaniem, wyposażeniem i przestrzenią właściwymi dla luksusowego sedana to doskonały przykład wyznawanej przez naszą firmę filozofii budowania pięknych, szybkich samochodów.

Jaguar XF oficjalnie zadebiutował podczas wrześniowych Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie, a w sprzedaży w salonach pojawi się na wiosnę 2008 roku. Klienci tego sportowego sedana będą mogli cieszyć się połączeniem klasyki Jaguara z bardzo bogatym wyposażeniem, doznając przy tym niezwykłych wrażeń podczas jazdy Jaguarem zupełnie nowego stylu. Wszystkie wersje Jaguara XF posiadają sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów z unikalnym, zupełnie nowym system JaguarDrive zapewniającym niezwykle szybką zmianę przełożeń oraz system sekwenyjny Jaguar Sequential Shift z możliwością manualnej zmiany przy pomocy jednego dotknięcia manetek na kole kierownicy.

opr. MS
Wrp.pl
źródło: Artur Turemka
Marketing & PR Assistant
JLR Polska Sp. z o. o.