fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowy inokulant Atuva Groch i Bobik od Syngenty

Nowy inokulant Atuva Groch i Bobik od Syngenty

Syngenta wprowadza inokulant dla roślin bobowatych grubonasiennych – Atuva Groch i Bobik.

Atuva Groch i Bobik zawiera wyselekcjonowany szczep bakterii brodawkowych z rodzaju Rhizobium leguminosarum var viciae, który jest specyficzny dla roślin grochu i bobiku. Mikroorganizm ten zawiązuje symbiotyczną współpracę z roślinami, która jest obserwowana wizualnie jako brodawki korzeniowe. Współpraca roślin strączkowych z bakteriami brodawkowymi jest konieczna dla uzyskania przez rośliny strączkowe wysokich plonów. Bakterie Rhizobium leguminosarum var viciea są w stanie zaopatrzyć rośliny w około 55 % (i więcej) niezbędnego dla wegetacji roślin azotu.

Pomimo że mikroorganizm ten występuje w glebie naturalnie, z racji prowadzonej praktyki rolniczej, na dużej części gospodarstw (płodozmian bez roślin strączkowych czy też udział roślin kapustnych w płodozmianie) koncentracja bakterii brodawkowych w glebie może być niska. Inokulacja nasion produktem Atuva Groch i Bobik umożliwia dostarczenie wysoce efektywnego, specyficznego szczepu bezpośrednio na nasiona – a w dalszej kolejności w strefę korzeniową – umożliwiając tym samym szybkie wejście mikroorganizmów w relację symbiotyczną z rozwijającymi się roślinami.

Każda partia produktu jest wielokrotnie testowana pod kątem zawartości mikroorganizmów (koncentracji), zanieczyszczeń oraz czystości inokulantu pod kątem mikrobiologicznym, a także żywotności bakterii. Wysoka koncentracja produktu Atuva Groch i Bobik zapewnienia właściwą jakość inokulacji materiału siewnego grochu i bobiku. Stosowanie tego typu preparatów do zaprawiania nasion, pozwala nie tylko zwiększyć plon roślin, ale również poprawia jego jakość poprzez wzrost udziału białka w ogólnej masie plonu. Rośliny posiadające większą ilość efektywnie działających brodawek korzeniowych pozostawiają również więcej azotu dla roślin następczych. Produkt jest sprzedawany razem z produktem zabezpieczającym mikroorganizmy o nazwie Premax (na 2 l produktu Atuva Groch i Bobik przypada 0,5 l produktu Premax).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.