Nowy gracz na rynku opryskiwaczy

FarmGEM, największy producent opryskiwaczy w Wielkiej Brytanii, zaprezentuje swój asortyment wysokiej jakości opryskiwaczy na wystawie AGRO SHOW 2014 w Bednarach.

Oprócz opryskiwaczy zawieszanych, ciągnionych i sadowniczych (pneumatycznych), firma zaprezentuje po raz pierwszy samojezdny opryskiwacz o wysokim prześwicie, specjalnie zaprojektowany dla rynku europejskiego – Sapphire VT2. Jest to unikalny, samojezdny opryskiwacz zapewniający 2-metrowy prześwit pod podwoziem i przeznaczony dla rolników uprawiających takie rośliny jak: kukurydza, słonecznik, rzepak, bawełna lub nawet choinki świąteczne.

Hydrauliczna regulacja rozstawu kół zastosowana w opryskiwaczu Sapphire VT2 umożliwia zmianę rozstawu kół z 2,1 m na 3,2 m bez zatrzymywania maszyny.

Dwuzbiornikowy układ cieczy opryskowej o pojemności 4000 litrów umożliwia zamontowanie zbiorników w jednej linii z kołami opryskiwacza. Podczas regulacji rozstawu kół, zbiorniki przemieszczają się razem z osiami, dzięki czemu unika się niszczenia upraw i zapewnia doskonałą stabilność, pomimo tego, że prześwit nad opryskiwanymi roślinami wynosi 2,0 m. Dostępne są belki opryskiwacza o szerokości od 24 do 36 metrów.

Opryskiwacz jest standardowo wyposażony w uniwersalną konsolę sterowniczą zintegrowaną z prostym w obsłudze joystickiem sterującym, który umożliwia obsługę funkcji wykorzystywanych podczas oprysku i jednoczesną kontrolę kierunku i prędkości jazdy opryskiwacza. Joystick umożliwia nawet składanie i rozkładanie belki opryskiwacza!

System przewodów rurowych „MAXImizer” stanowi unikalne i proste rozwiązanie umożliwiające rozcieńczanie środka chemicznego w opryskiwaczu. W systemie tym ograniczono ilość przewodów giętkich i tym samym zmniejszono straty środka chemicznego, który pozostaje niewykorzystany w opryskiwaczu po zakończeniu oprysku. To rozwiązanie ogranicza również ilość wody potrzebnej do czyszczenia systemu oraz przyspiesza proces i pozwala zaoszczędzić cenny czas podczas oprysku.

System kontroli cieczy opryskowej typu Fingertip umożliwia sterowanie systemem przewodów rurowych opryskiwacza z fotela kierowcy. System ten w znacznym stopniu upraszcza mycie i płukanie opryskiwacza, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności pracy operatora i ograniczenie strat środka chemicznego.

Pneumatyczne dysze odcinające zapewniają natychmiastowe włączanie i wyłączanie oprysku, bez żadnego opóźnienia, w celu uzyskania bardziej precyzyjnego działania opryskiwacza na uwrociach. Ten system nadaje się idealnie do zastosowania opcjonalnego układu sterowania sekcjami belki opryskiwacza z wykorzystaniem sygnału DGPS, który upraszcza obsługę i w ogromnym stopniu poprawia dokładność oprysku.

System automatycznej regulacji wysokości i poziomowania belki opryskiwacza jest kolejną opcją, która maksymalnie upraszcza wykonywanie oprysku i umożliwia utrzymywanie belki opryskiwacza na optymalnej wysokości roboczej oraz podnoszenie jej podczas pokonywania zakrętów na zawrotach w celu ograniczenia ryzyka przypadkowego uszkodzenia belki.
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności