fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNowy gąsienicowy ciągnik od Landini

Nowy gąsienicowy ciągnik od Landini

Podczas targów Agrotech Kielce 2023 które odbędą się w dniach 17-19.03.2023 po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany Landini Trekker4, czyli mały, gąsienicowy ciągnik do sadów i winnic.

Modele 4-085, 4-095, 4-105, 4-110 i 4-120 oferują moc w zakresie od minimum 75 KM do maksimum 112 KM spełniając jednocześnie najnowszą normę Stage V. Takie same wymiary i wysokość jak w wersji Stage IIIB sprawiają, że Trekker4 nadaje się do pracy w sadach (wersja F) i w górach (wersja M). Jego stylistyka jest zgodna z nowym stylem przyjętym dla nowej rodziny produktów Landini.

Najważniejsza innowacja dotyczy platformy, która jest całkowicie odizolowana od pojazdu i komory silnika. Rozwiązanie to zapewnia całkowitą izolację od ciepła i drgań, przy wyraźnej poprawie komfortu. Widoczność przednia i boczna oraz ergonomia zostały poprawione dzięki zoptymalizowanemu fotelowi kierowcy oraz całkowicie przeprojektowanej bocznej konsoli sterowania.

Jako opcja, nowa 6-cio słupkowa kabina, dostępna z systemem filtracji kategorii 2, klimatyzacją i radiem, chroni operatora przed kurzem, hałasem i czynnikami atmosferycznymi przez cały rok. Przekładnia 16 + 8 działa wyposażona jest w rewers zsynchronizowany (zaleta w porównaniu z konkurencją) i może być skonfigurowana z nadbiegiem, aby zwiększyć prędkość maksymalną do 15 km/h, lub alternatywnie z biegami pełzającymi, które pozwalają na osiągnięcie minimalnej prędkości 300 metrów na godzinę.

Gąsienice są dostępne w wersji stalowej lub gumowej. W wersji F o szerokości 1100 mm, półsmarowane gąsienice stalowe mają szerokość od 310 do 360 mm, natomiast w wersji M o rozstawie kół 1300 mm, te same gąsienice są dostępne w szerokości 400 lub 450 mm. Gumowe podeszwy w obu wersjach mają szerokość 400 mm, a szerokość pojazdu 1132 mm w modelu F i 1300 mm w modelu M. Pedały hamulca są zamontowane w stylu samochodowym i sterowane hydraulicznie, z korzyścią dla komfortu i bezpieczeństwa.

Zbiorniki, jeden z tyłu i jeden z boku, są połączone ze sobą i mają łączną pojemność 85 litrów, co pozwala na maksymalną autonomię pracy w ciągu dnia w polu. Trekker4 posiada podwójny obwód hydrauliczny, z pompą o wydajności 28,5 l/min do układu kierowniczego i pompą o wydajności 42 l/min do zasilania podnośników oraz zaworów. Do podstawowego wyposażenia można dodać 3 tylne zawory hydrauliczne, ale dwa kolejne można dodać opcjonalnie, aby uzyskać w sumie 5, z opcjonalnymi 6 przednimi szybkozłączami i rozdzielaczem przepływu.

Tylny podnośnik, jeszcze bardziej ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji i wzbogacony o opcjonalny ELS, ma maksymalną nośność 3150 kg w standardowej konfiguracji i 4500 kg, gdy jest wyposażony w 2 dodatkowe siłowniki hydrauliczne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.