Nowy Dyrektor Zarządzający BASF Polska

Dirk Elvermann, od 2012 r. dyrektor zarządzający BASF Polska, wraca do centrali BASF w Niemczech, żeby przygotować się do nowego zadania. Z dniem 1 sierpnia zastąpił go Andreas Gietl, Vice President, Business Management Decorative Paints Solutions Ameryka Południowa BASF S.A. São Paulo.

W latach 2012-2015 BASF zwiększył łączne obroty w Polsce o ponad 15%, rozwinął projekty specjalne w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz promował innowacje i edukację w obszarze chemii. Okres ten charakteryzowały również znaczące transakcje (kupno biznesu TDI od firmy CIECH) i inwestycje (budowa fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem o wartości 150 milionów Euro).

Andreas Gietl spędził ostatnie 5 lat swojej kariery w Ameryce Południowej. Pochodzi z Niemiec, wykształcenie w dziedzinie zarządzania biznesem zdobywał na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Ludwigshafen oraz na Uniwersytecie North Carolina. Swoją karierę w BASF Gietl rozpoczął w roku 2000 jako Marketing Analyst Styrenic Polymers Europe w centrali firmy w Ludwigshafen. Później obejmował rożne stanowiska m.in. Head of Crop Protection Portugal (2004-2007) czy Staff Division President (2008-2010). W roku 2010 został oddelegowany do Brazylii na stanowisko Dyrektora Performance Chemicals South America. Od 2013 roku pełnił funkcję wiceprezesa Decorative Coatings Solutions South America w São Paulo.