Nowy Dyrektor Generalny Syngenta

Z dniem 1 maja 2012 r. nastąpiły zmiany w Zarządzie Syngenta Crop Protection Sp. z o.o. I Syngenta Seeds Sp. z o.o. Funkcję Dyrektora Generalnego Syngenta objął Michał Ciszak, zastępując na tym stanowisku Manfreda Hudetza, który pełnił będzie nową funkcję w centrali firmy Syngenta, w Bazylei (Szwajcaria).

Nowy Dyrektor Generalny odpowiedzialny jest za zarządzanie spółką Syngenta w Polsce oraz w krajach nadbałtyckich.
Michał Ciszak jest związany zfirmą Syngenta od 11 lat. Przez ostatnie lata zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii oraz Szefa Sprzedaży w krajach nadbałtyckich.
Absolwent Politechniki Gdańskiej, marketingowiec, przez wiele lat kształcił się i zajmował kierownicze stanowiska w obszarze finansów i kontrolingu w wielu krajach Europy. Swoją przygodę z Syngenta rozpoczynał w centrali Syngenta w Bazylei pracując w regionalnym dziale logistyki środków ochrony roślin, następnie restrukturyzował proces produkcji w fabryce w Belgii, kolejne doświadczenia zdobywał zarządzając działem finansów w Europie Wschodniej oraz w Globalnym Dziale Herbicydów. Przez ostatnie 3 lata Michał Ciszak piastował funkcję członka zarządu firmy Syngenta Crop Protection w Polsce.
Prywatnie ojciec dwóch córek, wolne chwile spędza z rodziną. Aktywnie udziela się w warszawskim chórze, interesuje się kuchniami świata oraz próbuje swoich sił w golfie.

W dniu 13 listopada 2000 roku z połączenia działów agrochemicznych firm Novartis i AstraZeneca utworzona została Syngenta. Obecnie Syngenta® to światowy lider w branży rolnej, największy dostawca środków ochrony roślin oraz trzecia codo wielkości firma nasienna. Spółka notowana jest na giełdachw Zurichu (SYNN) i w Nowym Jorku (SYT). Zatrudnia około 25 000 pracowników w ponad 90 krajach.

9 lutego 2011 r. firma Syngenta ogłosiła swoją nową strategię i połączenie swoich dwóch działów, Ochrony roślin (Crop Protection)oraz Nasiennego (Seeds). Dzięki połączonym potencjałom i wysiłkom, w ciągu ostatnich kilku miesięcy firma dowiodła, że zintegrowane działania i rozwiązania z zakresu ochrony roślin mogą odgrywać istotną rolę w zagwarantowaniu nowoczesnego i przyjaznego dla środowiska rolnictwa.

Źródło: Syngenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności