fbpx

Nowy Dyrektor Generalny KRD–IG

Dariusz Goszczyński został nowym dyrektorem generalnym Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej (KRD-IG), największej polskiej organizacji zrzeszającej producentów i przetwórców drobiu. Zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Dominika.

Goszczyński w KRD-IG zajmował będzie się kontynuowaniem współpracy z administracją krajową i z organizacjami międzynarodowymi, dalszą promocją polskiego drobiu oraz pozyskiwaniem nowych rynków zbytu dla dynamicznie rozwijającej się polskiej branży drobiarskiej. Ponadto nadzorował będzie budżet izby oraz realizację projektów finansowanych ze środków krajowych.

– Priorytetowymi wyzwaniami stojącymi przed Dyrektorem Generalnym KRD- IG Dariuszem Goszczyńskim będą m.in. Brexit oraz umowa handlowa Mercosur. Oba wydarzenia polityczno-ekonomiczne wymuszają na izbie poszukiwanie nowych rynków zbytu, poszerzanie współpracy z krajami trzecimi oraz aktywną działalność na forum unijnych i światowych organizacji branżowych – informuje KRD.

Goszczyński wcześniej związany był z sektorem bankowym, gdzie m.in. odpowiadał za tworzenie finansowych instrumentów wsparcia biznesu agro oraz pracował w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Departamencie Rynków Rolnych, Departamencie Promocji i Komunikacji oraz Departamencie Programowania i Analiz.

Źródło: KRD

Opracował: Krzesimir Drozd

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner