fbpx
Strona głównaPozostałeNowy Dyrektor Biura Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Nowy Dyrektor Biura Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Rozmowa z Ireneuszem Kozeckim – nowym dyrektorem biura Wielkopolskiej Izby Rolniczej (na zdjęciu).

red. – Z dniem 11 czerwca bieżnego roku został Pan powołany na stanowisko Dyrektora Biura Wielkopolskiej izby Rolniczej. Proszę na początek powiedzieć kilka słów o sobie.
– Mieszkam na wielkopolskiej wsi w gminie Nowy Tomyśl w miejscowości Stary Tomyśl z żoną i synem. Bardzo jestem przywiązany do mojej małej Ojczyzny” i dla niej staram się pracować, angażując się rozwiązywanie spraw jej mieszkańców. Już po raz trzeci wyborcy powierzyli mi sprawowanie mandatu radnego Rady Powiatu Nowotomyskiego. Przez dwie kadencje pracowałem jako etatowy członek Zarządu Rady Powiatu. Posiadam wykształcenie wyższe o kierunku Administracja Publiczna. Promotor mojej pracy to pan, prof. dr hab. Marek Szewczyk, wybitny znawca prawa administracyjnego. Jestem domatorem, jestem bardzo przywiązany do swojej rodziny i z nią staram się spędzać czas wolny na łonie przyrody.
red.- Jakie jest Pana doświadczenie zawodowe jeśli chodzi o pracę w sektorze rolnictwa?
– Oczywiście długoletnie związane z administracją w samorządzie terytorialnym, oraz w biurze poselskim posła na sejm RP Stanisława Kalemby. Praca ta się opierała na kontaktach z ludźmi z zarówno z miast jak i wsi i rozwiązywaniu ich problemów.Od początku swojej pracy zawodowej współpracuję z ludźmi pracującymi na rzecz rolnictwa i reprezentującymi ich interesy. Od ludzi wsi przejąłem wiele zalet i cech które przydają się w moim życiu zawodowym tj. mądrość prawdomówność, a przede wszystkim pracowitość.
red.- Co spowodowało, iż podjął Pan decyzję o ubieganiu się o stanowisko Dyrektora Biura Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej?
– Motywacja osobista, oraz bardzo silne związki z wsią i zainteresowanie szerokopojętymi problemami obszarów wiejskich. Przekonany jestem, że w samorządzie rolniczym jakim jest Wielkopolska Izba Rolnicza, jest wiele możliwości wykorzystania własnych inwencji twórczych i dołożę wszelkich starań aby je wykorzystać.
red. – Jak Pan widzi działanie biura WIR. Co by Pan zmienił wprowadził nowego?
– Kierowanie jest podstawową działalnością od której zależy to jak dobrze organizacja służy powiązanym z nią ludziom. Stopień w jakim organizacja osiąga swe cele, a jednocześnie wypełnia obowiązek wobec społeczeństwa w znacznym stopniu zależy od jej kierowników. Jeżeli kierownicy dobrze wykonują swoje zadania, organizacja zapewne osiągnie swój cel. Pragnę w tym wywodzie zwrócić szczególną uwagę jak duży wpływ na rozwój organizacji czytaj Wielkopolskiej Izby Rolniczej ma Biuro Wojewódzkie. Jest dla mnie zaszczytem kierowanie Biurem, także współpraca ze znakomitym zespołem pracowników. Przekonany jestem, iż ta współpraca przyniesie sukces zarówno Zarządowi i samorządowi rolniczemu w tej kadencji i jego funkcjonowaniu. Pyta Pani czy bym chciał coś zmienić, wprowadzić coś nowego – tak! Na pewno tak, ale w sposób ewolucyjny i systemowy. Wszystko przed nami, mam na myśli siebie i pracowników.

Rozmawiała
Marta Ceglarek

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]