Nowy Condor z GreenFlowPlus

Agrifac z siedzibą w holenderskim Steenwijk zajmuje się produkcją urządzeń do ochrony upraw, zbioru buraków cukrowych i zbioru ziemniaków. Od grudnia 2008 roku nowymi właścicielami firmy są: Peter Millenaar oraz Ton Verhoeven. Za rozwój i innowację produktów w firmie odpowiedzialny jest Doeko Blaauw. Wszystkie maszyny Agrifac projektowane są według koncepcji 4E for growers”, co oznacza Efektywność, Ekonomię, Ergonomię i Ekologię.”

Zgodnie z tą koncepcją zaprojektowany został nowy samojezdny opryskiwacz Condor, a najnowszy przykład innowacji firmy to GreenFlowPlus – nowy system recyrkulacji cieczy. Dzięki zastosowaniu tego systemu zbiornik opróżniany jest całkowicie, bez pozostawiania resztek cieczy w systemie, a proces płukania może przebiegać automatycznie. Zastosowano tutaj również krótsze węże doprowadzające ciecz.

W celu zapewnienia dokładnej i równomiernej dystrybucji nawozów i chemikaliów Agrifac zaprojektował nowy system regulacji pompy i przepływu cieczy dla opryskiwacza Condor. GreenFlowPlus to systemu automatycznej regulacji ciśnienia powietrza, który zapewnia równomierny rozkład ciśnienia również na większych szerokościach roboczych oraz do minimum ogranicza pozostałości cieczy w obiegu. System recyrkulacji eliminuje również możliwość pozostawania wody po procesie płukania. Do efektywności i ergonomii całego procesu przyczynia się niskie ulokowanie ujścia zbiornika, które wykorzystuje siłę grawitacji.

Takie efektywne użytkowanie maszyny to wynik przemyślanej kompaktowej konstrukcji oraz łatwa dostępność systemu umieszczonego z tyłu opryskiwacza.

Nowy regulator ciśnienia – poprzez odbiornik GPS – dopasowuje się do szybko zmienianych szerokości roboczych a także włączanych sekcji. Natomiast wydajny samoczyszczący filtr ciśnieniowy zapobiega wahaniom ciśnienia oraz wspomaga efektywne czyszczenie. Przewody ze stali nierdzewnej – o dużej średnicy 25 mm – zapewniają doprowadzanie cieczy pod stałym ciśnieniem oraz gwarantują wysoką wydajność procesu dzięki niskim oporom przepływu. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne przy dużej prędkości i szerokości roboczej maszyny podczas wykonywania zabiegu opryskiwania. Dzięki tym rozwiązaniom, jedynym zabiegiem, który należy wykonać w przypadku Condora po wykonaniu oprysku – jest przepłukanie systemu.

Obsługa systemu GreenFlowPlus odbywa się bezpośrednio z kabiny. Na terminalu elektronicznego systemu EcoTronicPlus ukazany jest dokładny przepływ cieczy, co w rezultacie ogranicza do minimum pozostałości cieczy w systemie.

Zwiększenie efektywności zabiegu opryskiwania możliwe jest poprzez większą szerokość roboczą maszyny czy też większe prędkości jazdy. Nowy samojezdny opryskiwacz Condor dostępny jest z okrągłą belką J o długości do 51 metrów. Poprzez swoją konstrukcję i stabilność pozwala ona na zastosowanie większych prędkości roboczych. W połączeniu z niezawodnym już od lat 80. podwoziem StabiloPlus ruchy poziome i pionowe belki są minimalne.

Rozstaw kół opryskiwacza jest bezstopniowy – od 150 do 225 cm, a masa maszyny rozłożona została równomiernie na wszystkie cztery koła.

Główne zalety systemu recyrkulacji GreenFlowPlus:
1. Pełna cyrkulacja aż do każdej końcówki zapobiega wytrącaniu się osadów oraz powstawaniu efektu parasola” podczas rozpoczynania nowego przejazdu.
2. Zbiornik zostaje całkowicie opróżniony.
3. Dzięki kompaktowej konstrukcji, w systemie nie pozostaje resztka cieczy.
4. Równomiernie wysoka wydajność, bez wahań ciśnienia podczas szybkich zmian szerokości oprysku.
5. Dodatkowe czyszczenie jest niepotrzebne, pozostałości ze zbiornika i przewodów systemu mogą być bezpośrednio usunięte.
6. Zysk czasu i ochrona środowiska przy użyciu opcji automatycznego płukania

Zapraszamy do obejrzenia filmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności