Nowości z Japonii

Po raz kolejny przedstawiciel Kuboty w Polsce zaskoczył nas nowościami prosto z Japonii. Niemalże zwyczajem firmy Marubeni Construction Machinery Poland Sp. z O.O. stało się prezentowanie kolejnych modeli marki Kubota na corocznych wystawach rolniczych. Na wrześniowych targach Agro Show 2007 w Bednarach zostały pokazane dwa nowe modele tej japońskiej marki.

Model Kubota M108S jest największym dotychczas wprowadzonym modelem w Polsce. Jest to 108 konny, nowoczesny ciągnik z silnikiem spełniającym przyszłoroczne normy emisji spalin Euro 3A. Aby spełnić te restrykcje, japońska fabryka Kuboty wyposażyła ciągnik w silnik wysokoprężny z układem common rail, który poza mniejszym zanieczyszczaniem środowiska, powoduje silnik jeszcze bardziej oszczędnym. Model ten w standardzie będzie posiadał rewers hydrauliczny, który pozwala na przełączanie kierunku jazdy przód/tył za pomocą jednej dźwigni, bez użycia pedału sprzęgła. Komfort operatora zapewni również klimatyzacja, wygodny fotel oraz wzmacniacz momentu, włączany naciśnięciem przycisku na dźwigni biegów. Licząc tzw. “półbiegi” ciągnik posiada 32 biegi do przodu oraz 32 do tyłu, do których można doliczyć po 16, jeżeli wyposażymy ciągnik w skrzynię biegów pełzających – wtedy zakres prędkości będzie od 0,3 do 39 km/h. Do poprawy bezpieczeństwa przyczyni się automatycznie włączany napęd na cztery koła, przy wciśnięciu pedału hamulca, w efekcie ciągnik będzie hamował na cztery koła. Generalny importer przewiduje start sprzedaży tego modelu na początku roku 2008.

Jako nowość z mniejszego przedziału mocy, Marubeni pokazało model B2230. Jest to wielozadaniowy miniciągnik o mocy 22 koni mechanicznych. Jego przeznaczeniem są prace zarówno zimowe jak i letnie, gdyż jest możliwość zainstalowania na tym modelu różnorodnych narzędzi. Na zimę można założyć pług do śniegu czy pług wirnikowy, szczotkę i solarkę, na lato zaś kosiarkę z możliwością załadunku do kosza, ładowacz czołowy, glebogryzarkę, czy zamiatarkę. Ciągnik występuje w wersji z ramą ochronną lub klimatyzowaną, oryginalną kabiną. Jako jeden z niewielu ciągników tej mocy posiada wspomaganie kierownicy i napęd na 4 koła, który pozwoli na wykonanie cięższych prac letnio-zimowych. Pierwsze sztuki tego modelu zostały zamówione kilka dni po pokazaniu ciągnika na targach, dlatego importer wiąże duże nadzieje związane ze sprzedażą Kuboty B2230.

Sumując nowe modele, w gamie produktów Kuboty w Polsce znajduje się już 13 maszyn. Są to ciągniki o mocach od 14 do 108 koni oraz samojezdne kosiarki do trawy od 13,5 do 21 KM. W przyszłych latach importer planuje dalszy rozwój gamy produktów zarówno z branży rolniczej jak i komunalnej.

opr. MS
Wrp.pl
źródło: Kokoro Polska

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj