Nowości w ofercie SaMASZ

Rynkową ofertę maszyn do zielonek wzbogacają nowości oferowane przez firmę SaMASZ, których premierę zaplanowano podczas tegorocznej edycji kie leckiego AGTOTECHU. Te maszyny to kosiarki 4-bębnowe tylne z centralnym zawieszeniem oraz Kosiarki dyskowe z serii KT wyposażone w listwę PerfectCUT®.

Nowa seria kosiarek bębnowych tylnych K4BTC o szerokościach roboczych 2,65 m i 3,00 m, zastąpi dotychczasowy model kosiarki Z 154. Maszyny posiadają centralne zawieszenie, które umożliwia doskonałe kopiowanie terenu i duży zakres pochylenia, ułatwiając pracę na nierównym terenie. Zaletą centralnego zawieszenia jest także równomierne rozłożenie ciężaru kosiarki na podłoże. Cechy nowej serii kosiarek to zmodernizowana piasta talerza ślizgowego – typ IV – dwa łożyska dwurzędowe, regulowana pierścieniami wysokość koszenia oraz hydraulika w standardzie. Układ jest zintegrowany z bezpiecznikiem hydraulicznym, który chroni zespół tnący przed najazdem na niewysokie przeszkody.

Seria kosiarek dyskowych tylnych KT o szerokościach roboczych 2,60 m, 3,00 m i 3,40 m, z nową listwą tnącą PerfectCUT, zastępuje dotychczasowe modele kosiarek z centralnym zawieszeniem – KDTC. Listwy PerfectCUT charakteryzują się dokładniejszą jakością cięcia nawet na bardzo niskich trawach. Precyzyjne cięcie, wysoka trwałość użytych materiałów, zabezpieczenie przed przeszkodami (ścinany wpust), szybka i łatwa wymiana modułu dzięki zmodernizowanej piaście górnej to główne atuty listew PerfectCUT. Listwa ta będzie montowana we wszystkich kosiarkach SaMASZ z wyjątkiem modelu KDF 390 oraz serii KDL z listwą Comer. Listwy HEAVY DUTY – na wysokie koszenie – przeznaczone na np. łąki zakamienione lub torfowe, dostępne są na zamówienie. Nowa listwa tnąca to także obniżona wysokość koszenia (przy pochyleniu listwy o 5o – 44 mm), dzięki czemu uzyskuje się lepszą jakość oraz większą ilość skoszonej zielonki (polecane szczególnie przy niskich trawach). Również kosiarki KT zawieszone są centralnie. Modele KT 26 i KT 30 posiadaj1 dodatkowo możliwość wyposażenia w spulchniacze lub walce pokosu, dzięki czemu uzyskuje się szybszy efekt przysychania skoszonej zielonki.

W standardzie obydwie serie kosiarekposiadają sprężynowe odciążenie zespołu tnącego. Za dopłatą można wyposażyć kosiarkę w odciążenie hydro-pneumatyczne. Takie rozwiązanie zastępuje tradycyjne sprężyny i poprawia komfort pracy kosiarką, jak podaje producent. Operator za pomocą hydrauliki ciągnika może w szybki sposób ustawić siłę nacisku elementu tnącego na podłoże, dzięki czemu uzyskuje się optymalną ochronę darni, czysty pokos, a w konsekwencji lepszą jakościowo paszę.
Maszyny można transportować z tyłu ciągnika w jego osi – pionowo lub w pozycji leżącej, co w znacznym stopniu odciąża ciągnik, a także poprawia komfort przejazdu z kosiarką w utrudnionych warunkach (wąskie drogi, przejazd pod mostem, w lesie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności