Nowości w ofercie Intermag w sezonie 2011

W 2011 roku Przedsiębiorstwo IntermagG wprowadziło wiele zmian do swojej oferty produktowej przeznaczonej na rynek rolniczy. Jedną z najistotniejszych zmian produktowych było wprowadzenie nowej innowacyjnej formuły CHAAT do płynnych nawozów serii PLONVIT przeznaczonych do poszczególnych upraw rolniczych.

Bardzo popularna Zetka” (Plonvit “Z”), “Erka” (Plonvit “R”) oraz pozostałe nawozy mikroelementowe serii Plonvit są sukcesywnie wzbogacane o biostymulujący kompleks aminokwasów, witamin oraz Tytanu. Dzięki temu zwiększyła się efektywność stosowanych nawozów (lepsze wykorzystanie potencjału plonotwórczego roślin), w szczególności w takich sytuacjach stresowych jak susza, przymrozki, czy nadmiar wilgoci.

Kolejną istotną zmianą w ofercie produktowej jest udoskonalenie płynnych jednoelementowych nawozów mikroelementowych serii MIKROVIT, które aktualnie zawierają zdecydowanie wyższą zawartość (liczoną w gramach) składnika pokarmowego w litrze: Fe – 75 g, Cu – 80 g, Zn – 112 g i Mn – 160 g. Nawozy te charakteryzują się z jednej strony wysoką przyswajalnością dzięki zastosowaniu odpowiednich kwasów organicznych, z drugiej strony surowce zastosowane do produkcji są w pełni biodegradowalne, co wyróżnia je spośród produktów konkurencji. W tej serii produktów został wprowadzony zupełnie nowy produkt MIKROVIT Si-150. Jest to nawóz o właściwościach ochronnych zwiększający odporność roślin na patogeny.

W tym roku INTERMAG wprowadził na rynek nową serię nawozów płynnych NPK o nazwie Makrovit. Nowa seria charakteryzuje się wysoka koncentracją składników pokarmowych oraz łatwością stosowania. Przygotowanie cieczy użytkowej do oprysków trwa bardzo krótko, co ma znaczenie w przypadku, kiedy rolnik w krótkim okresie musi wykonać zabieg. Te nawozy zostały również wzbogacone o biostymulującą formułę CHAAT. Proporcje NPK w nawozach tej serii zostały tak dobrane, aby można było z łatwością budować z nich kompleksowe programy dokarmiania dostosowane do potrzeb określonej uprawy.

Intermag rozszerza również swoją ofertę agrochemikaliów. Od tego roku wprowadzony został nowy kondycjoner wody Pro Aqua pH. Nowy produkt jest najbardziej innowacyjnym preparatem przeznaczonym do uzdatniania wody stosowanej w zabiegach dolistnych. Oprócz neutralizowania jonów metali (w szczególności wapnia) – tzw. efekt “zmiękczania wody”, obniża poziom pH cieczy roboczej. W efekcie zwiększa się efektywność rozpuszczonych środków ochrony roślin i nawozów. Ponadto obniżone pH ułatwia mieszalność różnych preparatów (w praktyce rolnik stara się zastosować kilka preparatów łącznie) oraz poprawia stabilność cieczy roboczej (wydłuża się okres, w którym nie wytrącają się osady). Efekty zastosowania Pro Aqua pH łatwo zmierzyć za pomocą pasków wskaźnikowych do mierzenia twardości wody.
Źródło: Intermag

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności