fbpx
Strona głównaTechnikaNowości Valtry w ciągnikach serii A

Nowości Valtry w ciągnikach serii A

Valtra powiększyła swoją ofertę najmniejszych ciągników o dwa modele. Są to Valtra A104 i A114 HiTech o mocach maksymalnych odpowiednio 100 i 110 KM, które napędzane są 4-cylindrowymi jednostkami AGCO Power i wyposażone w przekładnie typu powershift (nowość w serii A).

Nowe ciągniki z przekładnią HiTech 4, według producenta mają być bardziej uniwersalne i cieszyć się większym komfortem użytkowania. Nowa przekładnia ma cztery zakresy z czterema stopniami powershift (16×16) i została zoptymalizowana tak, aby zapewnić sześć prędkości dostępnych w głównym zakresie prędkości roboczych od 4 do 12 km/h. Opcjonalnie dostępna jest przekładnia z biegami pełzającymi 32+32 umożliwiająca jazdę z bardzo małą prędkością, poniżej 100 m/h, przy 1400 obr./min.

Przekładnia jest obsługiwana przełącznikami znajdującymi się na ergonomicznej dźwigni, a zakres automatycznych i programowalnych funkcji ma pozwolić operatorowi skupić się na maszynie i wykonywanej pracy, podczas gdy przełożenia są zmieniane przez ciągnik.

Nową kabinę w modelu HiTech 4 można dodatkowo wyposażyć w mechaniczną amortyzację z dwoma stabilizującymi drążkami Panharda. Natomiast poziom amortyzacji można ustawić w podobny sposób, jak w ciągnikach Valtra serii N i T.

 


Traktory wyposażono również w nową deskę rozdzielczą, ułatwiającą kontrolowanie parametrów użytkowych ciągnika, a panel sterowania zaprojektowano z myślą o optymalnej czytelności w świetle słonecznym. Z kolei wyświetlacz można łatwo skonfigurować tak, aby pokazywał tylko informacje istotne w kontekście danej pracy.

Do obsługi ładowacza czołowego zaprojektowano nowy elektroniczny dżojstik, który można doposażyć w przyciski obsługujące 3 i 4 sekcję, a sam fabryczny ładowacz może być m.in. wyposażony w hydrauliczne blokowanie narzędzi.

W odpowiedzi na żądania klientów nowe modele z serii A można doposażyć w przedni wał odbioru mocy (WOM) oraz TUZ (trzypunktowy układ zawieszenia), które są montowane fabrycznie.

Nowe modele HiTech 4 są już produkowane, dostarczane i można je zamawiać.

Autor: Wojciech Suwara

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.