fbpx

Nowości odmianowe nasion kukurydzy z PROCAM

Firma Procam prezentuje ofertę kilku odmian kukurydzy na przyszły sezon. Proponowane odmiany należą do różnych grup wczesności (FAO od 210 do 260) i są dedykowane do uprawy na ziarno, CCM oraz kiszonkę.

DKC 3050 FAO 230
Kierunek użytkowania: ziarno i CCM. Ziarno typu DENT.

Cechy agronomiczne: bardzo dobra kombinacja plonu i dojrzewania ziarna, dobry wigor początkowy, jak na genetykę dent, wysoka tolerancja na wyleganie łodygowe, dobra tolerancja na choroby liści w tym na helmintosprium.

Zalety z uprawy: bardzo wysoki i stabilny plon w różnych warunkach, wspaniałe oddawanie wody podczas dojrzewania, co widać w tym roku, bezpieczna w uprawie nawet w latach chłodnych.

Korzyści z wyboru: idealna ziarnowa odmiana we wszystkich regionach uprawy, nawet na północy, niezawodna w osiąganiu wysokiego i opłacalnego plonu, wysoka rentowność dzięki niskiej wilgotności podczas zbioru.

Wymagania glebowe: plastyczna do różnych stanowisk, wysoka tolerancja na warunki suszy i wysokie temperatury.

 

KANONIER FAO 240
Kierunek użytkowania ziarno, CCM, kiszonka. Ziarno typu FILINT.

Cechy agronomiczne: bardzo dobry wczesny wigor, rośliny bardzo wysokie i bogato ulistnione, niskie porażenie przez omacnicę prosowiankę, wysoka tolerancja na grzyby fusaryjne.

Zalety z uprawy: sprawdzony w polskich warunkach nawet w ekstremalnie suchym 2015 roku, wysokie plony zdrowego ziarna w całym kraju, wysoki plon świeżej i suchej masy, bardzo wysoka strawność odmiany (>72%).

Korzyści z wyboru: wszechstronny w użytkowaniu, wysoki dochód z ha, niska zawartość mykotoksyn w ziarnie oznacza brak potraceń przy sprzedaży.

Wymagania glebowe: przeciętne stanowiska pod uprawę, toleruje słabsze gleby.

 

TONIFI CS FAO 240
Kierunek użytkowania: ziarno, grys. Ziarno typu FLINT

Cechy agronomiczne: bardzo dobry wigor początkowy, średnie wysokie rośliny, niska podatność do wylegania, wysoka tolerancja na choroby grzybowe liści (fusarium, helitosporium, kabatiella), szybkie początkowe oddawanie wody z ziarna.

Zalety z uprawy: wysoki potencjał plonowania w różnych siedliskach, wyśmienita równowaga między plonem a wczesnością, bardzo wytrzymały i tolerancyjny na suszę, wyśmienite właściwości agronomiczne.

Korzyści z wyboru: większa efektywność i bezpieczeństwo uprawy, ograniczenie ryzyka w gospodarstwie, pewność zbioru dojrzałego ziarna, wysoka wartość handlowa plonu.

Wymagania glebowe: średnie gleby w dobrej kulturze, zaleca się zwiększyć normę wysiewu do 5% na lepszych stanowiskach.

 

SY KARTHOUN FAO 210
Kierunek użytkowania: ziarno, CCM. Ziarno zbliżone do FLINT.

Cechy agronomiczne: wysoki wczesny wigor roślin, rośliny wysokie z nisko osadzoną kolbą, wybitna odporność na wyleganie, świetna zdrowotność roślin aż do zbioru.

Zalety z uprawy: wczesny plon ziarna i CCM, idealne dojrzewanie nawet w chłodne lata, dobra na wczesne siewy, bardzo plastyczna do warunków środowisk.

Korzyści z wyboru: wczesny siew nawet w chłodniejszych warunkach, zdrowe wczesne ziarno o wysokiej wartości handlowej, wczesny zbiór – wczesny dochód z uprawy.

Wymagania glebowe: na wszystkie gleby i stanowiska, nie ma większych wymagań.

 

SY IMPULSE FAO 260
Kierunek użytkowania: ziarno, etanol. Ziarno typu DENT.

Cechy agronomiczne: rasowy mieszaniec dentowy z wyrównanymi kolbami, typ ARTESIAN – odporny na suszę i wysoką temperaturę, niewysoka roślina z grubą, stabilną łodygą odporną na wyleganie, zdrowe rośliny i zdrowe ziarno, z mocnym antocyjanowym zabarwieniem.

Zalety z uprawy: bardzo wysoki potencjał plonotwórczy, bardzo dobre oddawanie wody w procesiedojrzewania – silny dry down, niezawodny w suchych warunkach, najnowsza genetyka,

Korzyści z wyboru: wysoce produktywna odmiana, wysoce opłacalna ekonomicznie, niezawodna w gorących latach i regionach.

Wymagania glebowe: uniwersalna, na większość stanowisk, ale nie na chłodne, tolerancyjna na suszę i wysoką temperaturę – typ ARTESIAN.

Źródło: Procam

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.