fbpx

Nowości od John Deere: Nowe Opryskiwacze Zaczepiane Serii 800 i 800i

Firma John Deere Polska wprowadza na rynek jesienią 2008 roku nową serię opryskiwaczy zaczepianych 800 i 800i.

Opryskiwacze produkowane są w fabryce w Horst. Fabryka ta posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji opryskiwaczy sięgające 1928 roku. Opryskiwacz 840 jako pierwszy na rynku europejskim, został w pełni przetestowany i zaakceptowany przez ENTAM (European Network for Testing of Agricultural Machines). Seria opryskiwaczy 800i jest zgodna z technologią przekazu danych ISOBUS.”
Solidna konstrukcja
Nowe opryskiwacze zaczepiane serii 800 są skonstruowane na masywnej ramie, która stanowi solidną podstawę utrzymania ciężaru zbiornika i belek. Posiadają kompaktową konstrukcję, a wysoki prześwit zwiększa manewrowość opryskiwacza i zmniejsza uszkodzenia plonu (szczególnie na uwrociach). Konstrukcja podnoszenia i poziomowania belki za pomocą siłowników, jak również kinematyką typu Z””, gwarantuje najwyższą na rynku stabilność belki. Takie mocowanie belek pozwala na dostosowania oprysku do każdej wysokości plonu (od 50cm do 240cm). Wykorzystana w konstrukcji oś, posiada regulację rozstawu kół (150-225cm), pozawala na adaptację do różnych szerokości ścieżek przejazdowych. Dobrze wywarzony środek ciężkości oraz amortyzatory poduszkowe (polieratanowe) gwarantują wykonywanie delikatnych oprysków w trudnych warunkach. Wszystkie te cechy umożliwiają uzyskanie prędkości transportowej opryskiwaczy zaczepianych serii 800 do 50km/h z pełnym zbiornikiem (4000L).

Precyzyjny oprysk – generowanie oszczędności
Seria opryskiwaczy zaczepianych 800i zapewnia precyzyjne dawkowanie cieczy, dzięki systemom BoomTrack, GreenStar SprayerPro, FieldDoc i TwinFluid. System BoomTrack jest odpowiedzialny za automatyczną regulację pochylenia i wysokości belki, dając gwarancje na wykonie oprysku w granicach pola i dokładnie nad plonem. Poprawia to dystrybucję oprysku i pozwala na dotarcie w jego głąb. GreenStar SprayerPro zapewnia automatyczną kontrolę zaworów sekcji, dzięki czemu, gdy sekcja znajdzie się nad obszarem już opryskanym lub poza granicami pola zostaje zamknięta. Daje to znaczne oszczędności chemii oraz redukuje luki i nakładanie się oprysków, zwiększając ich dokładność. FieldDoc jest system zbierającym informacje o warunkach panujących na polu podczas oprysku, przeprowadzając jego mapowanie. Zebrane w ten sposób dane umożliwiają, opracowanie szczegółowych map oprysku (ułatwienie przeprowadzenia oprysków w nocy), za pomocą oprogramowania na komputerze biurowym. Mapy oprysku pozwalają na przeprowadzanie oprysku z regulacją wielkości dawkowania cieczy w zależność od miejsca na polu, w którym w danym momencie znajduje się maszyna. Technologia TwinFluid, daje możliwość wykonywania oprysku przy niskim zużyciu cieczy, wykonując oprysk na poziomie 60-120l/ha. Dla zwiększenia precyzji na opryskiwaczach serii 800i zamontowano czujnik wiatru, dzięki czemu możemy dostosować oprysk i jego dryf do warunków panujących aktualnie na polu, wybierając właściwą dyszę.

Wydłużony czas pracy i zwiększony zasięg
Nowa seria opryskiwaczy zaczepianych oferuje zbiorniki o pojemności 3200l i 4000l. Zasięg belek roboczych, które mogą być podwójnie lub potrójnie składane, wynosi od 18 do 40 metrów. Technologia TwinFluid, FieldDoc oraz możliwość regulacji wielkości dawki, opartej na mapowaniu pola, zmniejszają ilość użytej cieczy wydłużają zasięg, tym samym zmniejszając czas bezproduktywnego wykonywania oprysków.

źródło: John Deere Polska
wprowadził MS/Wrp.pl

“””

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner