fbpx

Nowości od John Deere – nie tylko dla rolnictwa

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej podczas drugiego dnia trwania wystawy Agro Show, przedstawiciele firmy John Deere Polska zaprezentowali dziennikarzom nowości, które pojawiły się w ofercie firmy. Sporą nowinką była informacja o wprowadzeniu na rynek przez John Deere maszyn do pielęgnacji terenów zielonych. Oczywiście nie zabrakło również prezentacji nowych osiągnięć w sztandarowych produktach, czyli ciągnikach i kombajnach. N

Ale za nim o maszynach, warto wspomnieć, że firma John Deere Polska została nagrodzona w dwóch prestiżowych konkursach tj. Solidne Przedsiębiorstwo i Solidny Pracodawca.
– Nasza firma od 170 lat przykłada dużą wagę, żeby nie tylko prowadzić interesy, ale także dbać o to, w jaki sposób są one prowadzone – powiedział na konferencji Mirosław Leszczyński, dyrektor generalny John Deere Polska.

Samasz loteria - baner

John Deere, jak co roku, zadbał o to, by klienci nie narzekali na brak nowego asortymentu w ofercie. Szef sprzedaży firmy, Ludwik Apolinarski, z satysfakcją przedstawił nowe ciągniki serii 6030 Classic oraz kombajny serii T i W.
– Dziś, po raz pierwszy w Polsce, prezentujemy nową serię ciągników serii 6030 Classic, czyli ciągników klasycznych. W ramach nowej serii pojawi się 9 modeli ciągników od 83 do 155 KM. To odpowiedź na sukces sprzedaży, również w Polsce, wprowadzonej rok temu do sprzedaży serii 6030 Premium. Nowe ciągniki są przeznaczone dla klientów, których gospodarstwa nie są do końca nastawione na jeden rodzaj produkcji.
Seria 6030 zastąpi obecną wersję serii 6020 SE (patrz zdjęcie). Tak jak ciągniki serii 6030 Premium, nowa seria wykorzystuje najnowszą technologię w swoich silnikach. Silniki PowerTech spełniają wymagania normy Tier III. Dwu-zaworowe silniki Diesla z układem common-rail wyposażone są turbosprężarkę. Dwa modele o pojemności 4,5 i 6,8 l zapewniają osiągi w zakresie 83 do 155 KM. Zastosowane systemy chłodzenia powietrza oraz oleju zapewniają nie tylko lepsze charakterystyki momentu obrotowego i mocy, ale optymalizują zużycie paliwa dla silników tej klasy.

Drugą grupą nowości są kombajny serii T i W. To odpowiedź John Deera, na co raz to większe wymagania rolników, co do specyfikacji tej grupy maszyn. Nowa seria T o mocach od 290 do 400 KM posiada zupełnie inny system omłotowy, niż stosowano dotychczas. Oczywiście kombajny są przeznaczone dla dużych gospodarstw.
– W tych kombajnach zastosowano dwa bębny omłotowe z elementami przenoszącymi materiał młócący. Położono większy nacisk na wydzielenie ziarna już przy przejściu przez zespół omłotowy, tak by pozostawić jak najmniejszą ilość na wytrząsaczach i dalszej części separacji – powiedział szef serwisu John Deere Polska, Stanisław Wolski.
W ramach nowej serii kombajnów T pojawi się również wspomniana seria W. Powiedziano o niej nie wiele. Kombajny te mają być również dedykowano dla dużych gospodarstw, ale o trochę mniejszych wymaganiach jak w przypadku większego brata T.

Całkowity zaskoczeniem dla klientów i konkurencji będzie na pewno wprowadzenie przez John Deere zupełni nowej grupy produktów. Będą to maszyny do pielęgnacji terenów zielonych (rodzina Consument and Commercial Equipment). Tą nowość zaprezentował nowy nabytek zespołu John Deere Polska Karol Onelan.
– Wchodzimy na rynek z najszerszą ofertą urządzeń do pielęgnacji terenów zielonych. Kierujemy je do trzech grup docelowych odbiorców. Stąd podział maszyn na trzy segmenty. Pierwszym z nich są kosiarki przydomowe, druga to kosiarki do pielęgnacji terenów szeroko powierzchniowych oraz kosiarki bardzo specjalistyczne do pielęgnacji pól golfowych i boisk piłkarskich. Kosiarki są wyposażone w większości w silniki Kawasami. Ale John Deere zapowiada, że otoczenie silnika, czyli pomysły inżynierów firmy, sprawi, że maszyny te będą konkurencją dla znanych i funkcjonujących w tym sektorze marek. Kosiarek nie będzie można kupić w supermarketach, John Deere zaprosi do współpracy kilkunastu dilerów, którzy zajmą się sprzedażą produktów z nowego segmentu.
Grupa maszyn do terenów zielonych, zawiera w sobie pewne maszyny, która są urządzeniami łączącymi dwie sfery działalności – usługowe i komunalne. Dlatego też John Deere dodatkowo wprowadza do oferty małe, kompaktowe ciągniki o mocy od 26 do 62 KM, które mają być uzupełniłem oferty dla firm komunalnych, czy chociażby stadnin koni. Kolejną nowością w rodzinie maszyn bardziej usługowych, są pojazdy zbudowane na kształt kładów, ale z przestrzeniom do załadunku. Pojazdy te pojawią się w ofercie firmy na początku listopada.

Niewątpliwie John Deere, dbając wciąż o bardzo wymagających rolników, którzy posiadają wielkoobszarowe gospodarstwa, postawił również na tych mniejszych. Świadczy o tym, wprowadzenie ciągników np., o mocy 83 KM.

Więcej szczegółów na temat nowości John Deere Polska w kolejnych artykułach oraz w październikowym wydaniu gazety Wiadomości Rolnicze Polska.

Marcin Simiński
Wrp.pl

redakcja@wrp.pl

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.