Nowości od JMS Agro Serwis

Firma JMS Agro Serwis Sp. z o.o. powstała w październiku 2007 roku. Główną działalnością firmy jest sprzedaż nowych i używanych maszyn rolniczych, budowlanych, leśnych oraz części zamiennych. Firma handluje zarówno nowymi, jak i używanymi maszynami.


Sprzedaż maszyn odbywa się na terenie całej Polski, jak również do Rosji. JMS sprowadza maszyny z całej Europy. 
W listopadzie tego roku spółka otworzyła nowe biuro i plac wystawowy w Olchowie k. Nowogardu. Od tego roku JMS rozpoczęła współpracę z nowymi firmami: Fusch, HIFI Filters,Western Fabrications z Litwy, oraz Bovlund, Lindus i Kelly MPH z Danii. Pozwoliło to na rozszerzenie wachlarza wysokiej jakości produktów, między innymi o filtry, smary, oleje, naczepy, cysterny, rozrzutniki obornika, opryskiwacze, oraz brony.
Kultywator ścierniskowy Kelly oferowany przez JMS Agro Serwis, to maszyna do płytkiej uprawy gleby. Jej rodowód sięga Antypodów. Patent na łańcuch talerzowy przybył bowiem do Europy z Australii. 
Zaletą tego rozwiązania jest prostota konstrukcji. Łańcuch składa się bowiem z ogniw, będącymi jednocześnie talerzami. Swobodny obrót łańcucha zapewniają łożyskowane metrycznymi łożyskami kulowymi piasty, znajdujące się na początku i końcu każdego z łańcuchów. Aby zapewnić należyte zagłębianie się talerzy w glebie, każdy talerz posiada dość spory kąt natarcia, prócz tego cały łańcuch talerzowy prowadzony jest pod kątem natarcia 45o. 
Talerze wykonane są jako monolityczny odlew staliwny. Są odporne na ścieranie i wyszczerbianie. Ponadto zestaw roboczy jest odporny na zatykanie. Dzięki temu, że łańcuchy talerzowe spoczywają swobodnie na gruncie, kopiują one doskonale teren. Pozwala to na dokładną pracę na całej szerokości roboczej maszyny. Poza tym duży kąt natarcia czyni z agregatu swoistą włókę, co widać po skutecznym rozgarnianiu nierówności na polu. 
Agregat jest odporny na uszkodzenia podczas zawracania, w związku z faktem, że talerze toczą się swobodnie po polu, możliwe jest zawracanie lub cofanie bez konieczności podnoszenia zestawu roboczego z powierzchni pola. Agregat został zbudowany jako narzędzie do uprawy ściernisk zbożowych, stanowisk po kukurydzy lub rzepaku. Głębokość pracy waha się od około 5 do 7 centymetrów, w zależności od zwięzłości gleby, jej rodzaju, stanu. Pozostałości pouprawowe są wycinane tuż pod powierzchnią gleby, a elementy nadziemne dokładnie wymieszane z glebą. 
Nie bez znaczenia jest również fakt, że agregat o szerokości roboczej 6 m wymaga ciągnika o mocy od 120 KM, a zużycie paliwa nie przekracza 3–4 l/ha, przy prędkości roboczej 15 km/h. 
Agregat jest dobrą alternatywą w gospodarstwach, w których ważne jest szybkie wykonanie uprawy gleby natychmiast po zbiorach, tak by zasiewy jesienne wykonać jak najszybciej.  
Szerokość transportowa agregatu wynosi zaledwie 2,46 m, co pozwala na bezproblemowe przejazdy nawet po wąskich drogach publicznych.
Agregaty produkowane są w wersjach o różnych szerokościach roboczych – 6, 8, 9 i 12 m.
Innym ciekawym produktem oferowanym przez JMS Agro Serwis, są przyczepy rolnicze Western Fabrications UAB. Powstają one na Litwie na licencji angielskiej, ponieważ matką Western Fabrications UAB na Litwie jest firma WESTERN FABRICATIONS założona w Anglii i cała technologia przeniesiona została na Litwę. Producent oferuje wiele modeli, od doczepianych dwuosiowych, po trzyosiowe o ładowności 28 t. Przyczepy wykonane są standardowo z bardzo wysokiej jakości stali a w opcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości HARDOX. Pokrycie lakiernicze, to farba epoksydowa, posiadająca doskonały indeks udarnościowy i odporna na czynniki chemiczne.
Przedstawicielką oferty jest przyczepa serii WF-S. Jest to przyczepa dwuosiowa ogólnego przeznaczenia. Dzięki zawieszeniu skrzyni ładunkowej na sworzniach kulistych, istnieje możliwość  w opcji wyładunku na trzy strony – w boki i do tyłu. Przyczepa standardowo ma podwyższone burty i w opcji okrywę brezentową, pozwalającą na transport materiałów sypkich. Ciekawostką jest hydrauliczna stopa podporowa, ułatwiająca sprzęganie z ciągnikiem. Przyczepy WF-S mają ładowność w zależności od wersji 10,12,14 i 16 ton.
Dzięki zaawansowanej technologii, jak również doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom pracowników Firma Western Fabrications może sprostać wymaganiom i potrzebom klientów wykonując specjalne zamówienia, jak również spełnia wymogi UE.
Anna Arabska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności