Nowości na KOMTECHNICE

Polski producent sprzętu rolniczego i komunalnego Pronar Narew, zaprezentował swoją ofertę na tegorocznych targach sprzętu komunalnego KOMTECHNIKA.

Pośród wielu wystawców oferta Pronaru prezentowała się całkiem nieźle. Prócz sprzętu do utrzymania poboczy można było oglądać zaawansowane urządzenia do mycia znaków, środki transportu i utrzymania zimowego.

Kosiarka tylno-czołowa PRONAR BK 200 (Mulczer)
Maszyny stosowane są do koszenia trawy, rozdrabniania obciętych gałęzi drzew (do średnicy 10 cm), do ścinania chwastów i zarośli na terenach niezagospodarowanych z zamiarem pozostawienia rozdrobnionego pokosu. Kosiarkę można zawieszać zarówno z przodu jak i z tyłu ciągnika. Elementem tnącym kosiarki jest wał roboczy wykonany z rury grubościennej o160 na którym rozmieszczone są spiralnie staliwne noże bijakowe (18 szt.). Elementy kosiarki wykonane są z trudnościeralnej stali.

Pług PRONAR PU-S25H, PU-S32H i PU-S35H
Przeznaczone są do agregowania na ciężarówkach i pojazdach specjalnych wyposażonych w płytę komunalną DIN 76060. Wyprofilowana odkładnica z tworzywa sztucznego zapewnia spychanie śniegu na pobocze bez pylenia na przednią kabinę. Lekka konstrukcja zmniejsza masę całej struktury, co wpływa na odciążenie przedniej osi pojazdu i łatwiejsze manewrowanie. Zasilacz elektrohydrauliczny zamontowany na pługu wyklucza potrzebę użycia hydrauliki pojazdu. Sterowanie odbywa się z kabiny operatora. Pługi samochodowe posiadają dwie pozycje robocze z możliwością uzyskania pozycji pośrednich.

Przyczepa niskopodwoziowa z obrotnicą PRONAR PB3100
Przeznaczona jest do transportu maszyn budowlanych oraz wszelkiego rodzaju osprzętu przez nie wykorzystywanego. Platforma przyczepy oparta na profilu o przekroju dwuteownika ma wymiary – dł./szer./wys. 11500/2550/2750 mm. Jako system jezdny zastosowano 3 osie wiodących producentów na zawieszeniu mechanicznym o nośności 9 ton każda. Załadunek w znaczny sposób usprawnia hydrauliczny system opuszczania/podnoszenia najazdów. Najazdy posiadają również możliwość mechanicznego przesuwu dla ustawienia szerokości do różnych rozstawów kół przewożonych maszyn. Ładowność wynosi 18 ton przy poruszaniu się po drogach publicznych oraz 21 ton technicznie.

Posypywarka PRONAR KPT40
Służy do rozsypywanie środków chemicznych (w tym solanki) celem likwidowania gołoledzi, szronu, cienkich warstw zlodowaciałego śniegu oraz rozsypywania kruszyw celem uszorstnienia ubitego śniegu. Posypywarka składa się z ramy ze skrzynią ładunkową o pojemności 4 m3. Taśma, tarcza wysiewająca oraz pompa solanki napędzane są silnikami hydraulicznymi. Źródło zasilania stanowi pompa hydrauliczna zamontowana na kole wleczonym za pojazdem. Pulpit umieszczony w kabinie operatora umożliwia monitorowanie i sterowanie ilością rozsypywanych materiałów (w tym solanki), szerokością i asymetrią rozrzutu. Posypywarka przeznaczona jest do mocowania na platformach przyczep i wywrotek. Specjalne zestawy podpór umożliwiają zamontowanie jak i demontaż maszyny na nośniku bez pomocy dźwigu.

Wysięgnik uniwersalny PRONAR WWP600 i WWP400
Przeznaczony jest do współpracy z głowicami roboczymi (głowica kosząca GK110 i GK140, myjka do znaków i tablic drogowych, słupków prowadzących i barier ochronnych – PRONAR GM 500, odmularka do rowów – PRONAR GO 800, piła do cięcia gałęzi – PRONAR GP 200). Konstrukcja ramienia oraz zasięg wynoszący 6, 7 lub 4 m pozwala na wykonanie zabiegów w trudno dostępnych miejscach, takich jak przydrożne rowy za barierkami ochronnymi, skarpy, rowy melioracyjne. Wysięgnik sterowany jest z kabiny operatora za pomocą joystik’a. Ramię robocze może pracować po prawej a po ręcznym przestawieniu po lewej stronie ciągnika. Jest przesuwane hydraulicznie wzdłuż szyny w lewo lub w prawo. Głowice robocze zamocowane są wahliwie na pływającym ramieniu wysięgnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności