fbpx

Nowości na AgroShow: siwenik Comapct-Solitairplus 9 od Lemkena

Lemken wprowadził z powodzeniem nowy model siewnika Compact-Solitairplus 9 o szerokościach roboczych 3 i 4 m w wersji sztywnej oraz 4, 5 i 6 metrów maszyny składane. Siewnik dostępny jest również w wersji do wysiewu zarówno zboża jak i nawozów. Szybki, pneumatyczny zestaw uprawowo-siewny jest uniwersalnym i opłacalnym rozwiązaniem dla gospodarstw stosujących uprawę tradycyjną, jak i siew mulczowy. Maszynę będzie można podziwiać podczas wystawy AgroShow na stoisku firmy Lemken nr 144 w sektorze D. N

Sekcja uprawowa
Dwa rzędy karbowanych i wysklepionych talerzy jako sekcja uprawowa Compact-Solitairplus, gwarantują intensywne mieszanie i pracę bez zapychania także z dużą ilością masy organicznej. Odporne na ścieranie tarcze o średnicy 465 milimetrów i grubości 5 milimetrów są długowieczne oraz nie wymagają żadnej obsługi dzięki unikalnemu łożyskowaniu. Tarcze są wysklepione w dwóch kierunkach, aby poprawić zagłębianie i mieszanie masy, szczególnie w uprawie uproszczonej.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/lemken-www.jpg align=left width=200
Tarcze montowane są niezależnie do ramy poprzez duże sprężyny resorowe odpowiedzialne za utrzymanie głębokości roboczej. Jednocześnie bezobsługowe sprężyny służą jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem, zapewniając nieprzerwaną pracę nawet na zakamienionych polach. Opcjonalnie dostępna amortyzowana włóka hydraulicznie regulowana z kabiny ciągnika zapewnia dokładne wyrównywanie powierzchni pola w uprawie płużnej. Stałą głębokość pracy, jednakowe oddziaływanie na całej szerokości roboczej oraz zmniejszenie zapotrzebowania na moc zapewnia niezależne zamontowanie sekcji uprawowych do głównej ramy agregatu.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/lemken3-www.jpg align=right width=200br>Redlice wysiewające
Nowe, stabilne i niewymagające konserwacji redlice dwutalerzowe OptiDisc z rolką głębokościową dają nacisk redlicy do 70 kg na każdą redlicę siewną. Redlice firmy LEMKEN zapewniają wyjątkowo precyzyjny wysiew nasion. Zostały one zamontowane w dwóch rzędach jeden za drugim, aby zapewnić pracę bez zapychania w każdych warunkach glebowych. Redlice talerzowe o średnicy 350 milimetrów tworzą bruzdę nasienną o szerokości 16.5 milimetrów.
Układ równoległoboku, na którym zamontowano podwójne redlice talerzowe z rolką utrzymującą precyzyjnie głębokość siewu oraz dogniatającą nasiona do dna bruzdy nasiennej, sprawdza się w każdych warunkach glebowych. Rozstaw redlic wysiewających wynosi 12.5 lub ewentualnie 16.7 centymetrów.

Wał oponowy
Wał oponowy jest odpowiedzialny za dogniecenie gleby jeszcze przed sekcją wysiewającą.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/lemken2-www.jpg align=left width=200Dużej wielkości koła (420/65 R 20) pracują ze zredukowanym ciśnieniem powietrza do minimum 0.8 bar. Wysoki bieżnik opon zapewnia toczenie wału nawet podczas pracy w mokrych warunkach glebowych. Zamontowanie kół z przesunięciem względem siebie owocuje samooczyszczaniem. Dzięki pneumatycznemu układowi hamulcowemu możliwa jest jazda po drodze z pełnym zbiornikiem nasiennym.

opr. MS/Wrp.pl
więcej na www.agroshow.pl/dladzie_as08.htm
Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner