fbpx
Strona głównaPozostałeNowości na AgroShow: nowe modele brony talerzowej od Horsh

Nowości na AgroShow: nowe modele brony talerzowej od Horsh

Na stoisku Horsch (nr 145 w sektorze D) zobaczyć będzie można brone talerzową Jocker CT, Premiera tej krótkiej brony talerzowej miała miejsce w zeszłym roku, jednak w tym roku gama Jockerów została powiększona o szersze wersje zaczepiane – 8 i 12 metrowe. Na stoisku będzie pokazana brona 8 metrowa. N

Talerzówki Jocker cechują się barzo niskim zapotrzebowaniem mocy – na pokazach w firmie Mirtrans 8 metrów Jocker był ciągnięty przez ciągnik Case o mocy 135 koni i wystarczał on do osiągnięcia prędkości 10-14 km/h. Płytka uprawa ścierniska przy użyciu tej maszyny jest bardzo oszczędna. Do wyboru rolnicy mają 4 opcje wałów – Rollflex, RollCut, oraz stalowy DD na cięższe gleby. Talerze są zawiszone na gumowych amortyzatorach chroniących je przed uszkodzeniami od kamieni, oraz posiadają olejowe, bezobsługowe ułożyskowanie. Jocker o szerokości 6 metrów może być w wersji zawieszanej lub zaczepianej. ( zdjęcie 144 – Jocker 6 CT z wałem DD).
Kultywator Horsch Tiger LT z siewnikiem Pronto TD – jest to połączenie dwóch maszyn. Tiger LT jest trzyrzędową, najlżejszą” wersją kultywatora z linii Tiger. Trzy rzędy zębów na zabezpieczeniach Terra-Grip służą do głębokiego spulchniania gleby ( do 35 cm oraz jej intensywnego mieszania. Za zębami znajduja się talerze wyrównujące oraz wał oponowy, służący do zagęszczania gleby oraz jako podwozie jezdne do transportu. W kultywatorze Tiger LT będzie można zobaczyć nowe zabezpieczenia Terra-Grip, które w stosunku do starych zabezpieczeń posiadają o 30 cm więcej powierzchni styku elementów ruchomych, oraz siła odchyłu jest również około 30 procent większa niż w starszych zabezpieczeniach. Całkowicie zmieniona została rama , która obecnie zbudowana jest z profilu 12×12 cm, oraz posiada inną geometrię. Te zmiany zwiedzający będą mogli zobczyć również w znanym modelu Tigera – AS. Kultywatory Tiger LT są oferowane w wersjach 6 i 8 metrów. Na Tigerze LT nabudowany jest siewnik Pronto TD – siewnik ten można agregować ze wszystkimi typami Tigerów – AS, LT i MT. Pronto TD posiada zbiornik o pojemności 2000 litrów i kompletną szynę z redlicami Turbodisc – z niezależną regulacją docisku redlic i głębokości siewu. Jest oferowany w szerokościach 4,5 i 6 metrów a od przyszłego roku również 3 metry. Tiger w połączeniu z siewnikiem Pronto TD w odpowiednich warunkach jest w stanie wykonać uprawę i siew rośliny na plon główny w jednym przejeździe, przy czym możemy uzyskać głębokie spulchnienie gleby i wymieszanie resztek pożniwnych oraz precyzyjny siew, redlicami Turodisc, znanymi z siewników Pronto DC. Warto też zauważyć, że Pronto TD jest wyposażony w kompletny system sterownia – Horsch Grill Manager.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/horsh2-www.jpg align=right width=200
Trzecia nowość to Tiger MT (na zdjęciu) – jest to obok Tigera LT i AS trzeci rodzaj, z linii kultywatorów Tiger. Tym razem z przodu znajdują się dwa rzędy dużych, uzębionych talerzy o średnicy 68 cm. Talerze są hydraulicznie zabezpieczone przeciw uszkodzeniom od kamieni. Ułożyskowanie talerzy jest bezobsługowe. Za talerzami, znajdują się dwa rzędy zębów, mocowanych na nowych, wzmocnionych zabezpieczeniach Terra-Grip. Nowy Tiger zwraca uwagę masywnością budowy. Może on mieć szerokie zastosowanie – talerze i zęby możemy regulować na głębokość niezalęnie, w związku z tym Tigera MT możemy użyć tylko jako talerzówki, lub wykorzystać jego możliwości i użyć tylnych zębów do spulchnienia gleby pod talerzowaną warstwą – to zapewnia nam niszczenie podeszwy, która powstaje w przypadku samych tylko talerzówek. Zęby możemy zagłębić nawet do 35 centymetrów, co zapewni rozluźnienie głębokich warstw gleby. Tiger MT szczególnie nadaje się na cięższe gleby i na trudne warunki – doskonale nadaje się do mulczowania ścierniska po kukurydzy – jego budowa ogranicza możliwości zapychania się do minimum – nawet w wysokim poplonie czy po kukurydzy zbieranej na ziarno.
Za zębami spulchniającymi znajduja się talerze wyrównujące oraz wał oponowy służący również do transportu.
Tigery MT dostępne są obecnie w szerokościach roboczych od 3 do 6 metrów.

opr. MS/Wrp.pl
więcej na www.agroshow.pl/dladzie_as08.htm

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.