Nowości na AgroShow: nowe modele brony talerzowej od Horsh

Na stoisku Horsch (nr 145 w sektorze D) zobaczyć będzie można brone talerzową Jocker CT, Premiera tej krótkiej brony talerzowej miała miejsce w zeszłym roku, jednak w tym roku gama Jockerów została powiększona o szersze wersje zaczepiane – 8 i 12 metrowe. Na stoisku będzie pokazana brona 8 metrowa. N

Talerzówki Jocker cechują się barzo niskim zapotrzebowaniem mocy – na pokazach w firmie Mirtrans 8 metrów Jocker był ciągnięty przez ciągnik Case o mocy 135 koni i wystarczał on do osiągnięcia prędkości 10-14 km/h. Płytka uprawa ścierniska przy użyciu tej maszyny jest bardzo oszczędna. Do wyboru rolnicy mają 4 opcje wałów – Rollflex, RollCut, oraz stalowy DD na cięższe gleby. Talerze są zawiszone na gumowych amortyzatorach chroniących je przed uszkodzeniami od kamieni, oraz posiadają olejowe, bezobsługowe ułożyskowanie. Jocker o szerokości 6 metrów może być w wersji zawieszanej lub zaczepianej. ( zdjęcie 144 – Jocker 6 CT z wałem DD).
Kultywator Horsch Tiger LT z siewnikiem Pronto TD – jest to połączenie dwóch maszyn. Tiger LT jest trzyrzędową, najlżejszą” wersją kultywatora z linii Tiger. Trzy rzędy zębów na zabezpieczeniach Terra-Grip służą do głębokiego spulchniania gleby ( do 35 cm oraz jej intensywnego mieszania. Za zębami znajduja się talerze wyrównujące oraz wał oponowy, służący do zagęszczania gleby oraz jako podwozie jezdne do transportu. W kultywatorze Tiger LT będzie można zobaczyć nowe zabezpieczenia Terra-Grip, które w stosunku do starych zabezpieczeń posiadają o 30 cm więcej powierzchni styku elementów ruchomych, oraz siła odchyłu jest również około 30 procent większa niż w starszych zabezpieczeniach. Całkowicie zmieniona została rama , która obecnie zbudowana jest z profilu 12×12 cm, oraz posiada inną geometrię. Te zmiany zwiedzający będą mogli zobczyć również w znanym modelu Tigera – AS. Kultywatory Tiger LT są oferowane w wersjach 6 i 8 metrów. Na Tigerze LT nabudowany jest siewnik Pronto TD – siewnik ten można agregować ze wszystkimi typami Tigerów – AS, LT i MT. Pronto TD posiada zbiornik o pojemności 2000 litrów i kompletną szynę z redlicami Turbodisc – z niezależną regulacją docisku redlic i głębokości siewu. Jest oferowany w szerokościach 4,5 i 6 metrów a od przyszłego roku również 3 metry. Tiger w połączeniu z siewnikiem Pronto TD w odpowiednich warunkach jest w stanie wykonać uprawę i siew rośliny na plon główny w jednym przejeździe, przy czym możemy uzyskać głębokie spulchnienie gleby i wymieszanie resztek pożniwnych oraz precyzyjny siew, redlicami Turodisc, znanymi z siewników Pronto DC. Warto też zauważyć, że Pronto TD jest wyposażony w kompletny system sterownia – Horsch Grill Manager.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/horsh2-www.jpg align=right width=200
Trzecia nowość to Tiger MT (na zdjęciu) – jest to obok Tigera LT i AS trzeci rodzaj, z linii kultywatorów Tiger. Tym razem z przodu znajdują się dwa rzędy dużych, uzębionych talerzy o średnicy 68 cm. Talerze są hydraulicznie zabezpieczone przeciw uszkodzeniom od kamieni. Ułożyskowanie talerzy jest bezobsługowe. Za talerzami, znajdują się dwa rzędy zębów, mocowanych na nowych, wzmocnionych zabezpieczeniach Terra-Grip. Nowy Tiger zwraca uwagę masywnością budowy. Może on mieć szerokie zastosowanie – talerze i zęby możemy regulować na głębokość niezalęnie, w związku z tym Tigera MT możemy użyć tylko jako talerzówki, lub wykorzystać jego możliwości i użyć tylnych zębów do spulchnienia gleby pod talerzowaną warstwą – to zapewnia nam niszczenie podeszwy, która powstaje w przypadku samych tylko talerzówek. Zęby możemy zagłębić nawet do 35 centymetrów, co zapewni rozluźnienie głębokich warstw gleby. Tiger MT szczególnie nadaje się na cięższe gleby i na trudne warunki – doskonale nadaje się do mulczowania ścierniska po kukurydzy – jego budowa ogranicza możliwości zapychania się do minimum – nawet w wysokim poplonie czy po kukurydzy zbieranej na ziarno.
Za zębami spulchniającymi znajduja się talerze wyrównujące oraz wał oponowy służący również do transportu.
Tigery MT dostępne są obecnie w szerokościach roboczych od 3 do 6 metrów.

opr. MS/Wrp.pl
więcej na www.agroshow.pl/dladzie_as08.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności