Nowości na AgroShow: ładowarka od JCB

Najnowszym produktem firmy JCB w rodzinie ładowarek kołowych jest model 403, którego premiera na Polskim rynku odbyła się w marcu podczas targów Agro-Tech w Kielcach. 403 to najmniejsza i najlżejsza ładowarka wyprodukowana przez firmę JCB. Maszyna ta jest napędzana trzycylindrowym, wysokoprężnym silnikiem Deutza o pojemności 1,7 litra. Teraz będzie można ją podziwiać na stoisku firmy Interhandler nr 148 podczas wystawy AgroShow. N

Jednostka napędowa posiada moment obrotowy o wartości 104 Nm co pozwala na osiągnięcie mocy maksymalnej 36 KM. Maszyna posiada napęd hydrostatyczny składający się z czterech silników hydraulicznych umieszczonych przy każdym kole maszyny napędzanych pompą o zmiennym wydatku. Przekładnia hydrostatyczna posiada po jednym biegu do przodu i do tyłu i pozwala na rozpędzenie tej kruszynki” do zawrotnej prędkości 15 km/h. Ponieważ 403 nie posiada zabudowy pełnej kabiny operator może cieszyć się bardzo dobrą widocznością praktycznie dookoła całej maszyny, natomiast nad jego bezpieczeństwem czuwa rama bezpieczeństwa ROPS (Roll-Over Protective Structure) zamontowana tuż za jego fotelem.

Ładowarka kołowa JCB 403 może występować z dwoma rodzajami ramienia ładowarkowego: ramię standardowe umożliwia nam załadunek materiału na wysokości 2670 mm oraz rozładunek przy max kącie pochyłu łyżki równym 45o na wysokości 2180 mm. Zastosowanie w maszynie ramienia przedłużanego pozwala na załadunek materiału na wysokości 2918 oraz wyładunek na wysokości 2428 mm. W standardowym wyposażeniu ładowarka jest uzbrojona w łyżkę o pojemności 0,3 m3 i szerokości 1050 mm co pozwala na prace maszyny w bardzo wąskich korytarzach. Jednym z najważniejszych atutów nowej ładowarki 403 jest zastosowanie tzw łamanego podwozia zapewniającego promień skrętu maszyny 2509 mm mierzony do zewnętrznej krawędzi łyżki ładowarkowej.Ładowarka JCB 403 ze standardowym ramieniem ma masę własna wynosząca 1990 kg oraz długość całkowitą wraz z łyżką 3959 mm. Maszyna jest wyposażona w szybkozłącze hydrauliczne umieszczone na ramieniu ładowarkowym pozwalające na uzbrojenie maszyny w szeroką gamę osprzętów co gwarantuje funkcjonalność i niezawodność w każdych warunkach pracy.

opr. MS/Wrp.pl
więcej czytaj www.agroshow.pl/dladzie_as08.htm