fbpx
Strona głównaPozostałeNowości na Agro Show 2008: Nowy Opryskiwacz Samojezdny 5430i

Nowości na Agro Show 2008: Nowy Opryskiwacz Samojezdny 5430i

Nowa seria opryskiwaczy samojezdnych 5430i, w czerwcu 2008 roku poszerzyła ofertę maszyn rolniczych firmy John Deere w Europie. 5430i jest produkowany w fabryce w Horst, zaprojektowany do ostatniej kropli”, wyposażony w zestaw inteligentnych, innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań. 5430i tworzy nowe standardy na rynku opryskiwaczy.

Zastosowane nowoczesne rozwiązania, podkreślają przyszłe standardy wydajnych zastosowań w wykonywaniu oprysków, gwarantując doskonałe wykonanie, większą wydajność oraz lepszą jakość uzyskiwanych wyników.
Opryskiwacz samojezdny 5430i spełnia oczekiwania i wymagania Klientów, dzięki zastosowaniu i-rozwiązań tj. Sprayer Pro, FieldDoc, BoomTrac (opis poniżej) umożliwia łatwiejsze prowadzenie gospodarstwa, oszczędność czasu, redukcję kosztów, jak również zebranie informacji, które mogą być wykorzystanie w innych zabiegach wykonywanych w gospodarstwie. Dodatkowo 5430i doskonale pasuje do współdzielonych elementów systemów John Deere tj., AutoTrac, FieldDoc, zapewniając gromadzenie informacji i ich zapis na różnych platformach, by dodatkowo zwiększyć wydajność oraz oszczędności.

Precyzyjny oprysk
Opryskiwacz Samojezdny 5430i dzięki systemom Sprayer Pro, FieldDoc, BoomTrac przeprowadza opryski o maksymalnym stopniu precyzji. Sprayer Pro zapewnia automatyczną kontrolę zaworów sekcji na belkach, co zmniejsza nakładanie się oraz luki w opryskach, zwłaszcza przy pracy na nieregularnych polach. W połączeniu z systemem FieldDoc, umożliwiającym gromadzenie danych i generowanie map opryskowych, pozwala na automatyczną regulację dawki oprysku, w zależności od aktualnych potrzeb i planowanych. BoomTrac jest odpowiedzialny za automatyczne utrzymanie wysokości oraz poziomowanie belki, zmniejszając zmęczenie operatora i utrzymując dawkowanie cieczy na równym poziomie. Przyspiesza też oprysk, zwłaszcza przy dużych szerokościach belki.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/JohnDeere5430i.jpg align=right width=200
Łatwość prowadzenia
W nowym opryskiwaczu 5430i zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, zwiększające komfort pracy oraz precyzyjne wykonywanie oprysków. Dzięki 6-cylindrowemu silnikowi PowerTech, spełniającego normę Tier III, o mocy 215 km (oraz 7% przyrostem mocy), dostępne są dwa zakresy prędkości: do 20 km/h w trakcie wykonywania oprysku oraz do 40km/h przy transporcie drogowym. Zakresy zmniejszają czas przestoju maszyny. Kabina zaprojektowana na bazie ciągników serii 5020 zapewnia niski poziom hałasu i doskonałą widoczność, co zwiększa komfort jazdy i umożliwia dostosowanie do szerokości ścieżek przejazdowych. 5430i ma możliwość hydraulicznej regulacji rozstawu osi nawet podczas jazdy. Niezależny system kierowania 4-kołami z systemem HMS oraz możliwość jazdy ukośnej dodatkowo zwiększają manewrowość oraz redukują uszkodzenia plonu na uwrociach.

Wydłużony czas i zwiększony komfort pracy operatora
Samojezdny opryskiwacz 5430i wyposażony jest w zbiornik o pojemności 4000l oraz możliwość zaczepienia wózka z dodatkowym zbiornikiem wydłuża liczbę produktywnych godzin. Dzięki temu zmniejszony zostaje czas przejazdów w celu pobrania wody. Zastosowanie systemu automatycznego sterowania AutoTrac, umożliwia prowadzenie oprysków nawet w nocy czy w przypadku ograniczonej widoczności. Oprócz wydłużenia godzin pracy AutoTrac, zwiększa precyzję wykonywanych oprysków i likwiduje nakładanie się dawek oraz luki w opryskach. Wykorzystanie technologii GPS gwarantuje dokładność nawet do 2cm. Zastosowanie w opryskiwaczu Solution Command System, z automatycznym napełnianiem i automatycznym wielokrotnym cyklem płukania, zmniejsza czas postoju oraz ułatwia wykonywanie oprysku. Redukuje również błędy popełniane przez operatora. Sterowanie wszystkimi głównymi funkcjami opryskiwacza i pojazdu podczas oprysku za pomocą jednej dźwigni ComandArm. Przejrzystemu wyświetlacz GreenStar 2 zmniejsza stres i zwiększa komfort pracy operatora, podczas długich godzin wykonywania oprysków.

Samojezdny opryskiwacz 5430i wykorzystując inteligentne, innowacyjne i zintegrowane technologie wykonywania oprysków zwiększa opłacalność inwestycji oraz redukuje zużycie chemii, dzięki zastosowaniu bardziej wydajnych aplikacji do oprysków zapewniających:
– automatyczne napełnianie
-automatyczne mieszanie
– automatyczne kierowanie
– automatyczne kontrolę belki
– automatyczne wł./wył. sekcji belki
– automatyczne różne poziomy dawkowania
– automatyczne dokumentację
– automatyczne płukanie.

Źródło:John Deere Polska
opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.