fbpx

Nowości Kubota

Po raz kolejny przedstawiciel Kuboty w Polsce zaskoczył nas nowościami prosto z Japonii. Niemalże zwyczajem firmy Marubeni Construction Machinery Poland Sp. z O.O. stało się prezentowanie kolejnych modeli marki Kubota na corocznych wystawach rolniczych. W marcu 2006 roku na Agrotechu zobaczyliśmy po raz pierwszy model M105S, natomiast na Agro Show w Bednarach aż cztery modele japońskich maszyn. N

Największą uwagę przyciągnął niewątpliwie model GZD 15-HD, 15 konna samojezdna kosiarka do trawy z silnikiem Diesel’a, która zamiast kierownicy posiada dwie dźwignie. Dzięki nim można zaskakująco łatwo sterować maszyną, która zawraca nawet w miejscu. Pracownicy firmy Marubeni cechę tą nazywają “zerowym promieniem skrętu”. W praktyce jest to rozwiązanie idealne do strzyżenia terenów o bardzo trudnym dostępie, ciasnych i takich, w których jest bardzo wąskie pole manewru.
Przełomowym wydarzeniem również było ukazanie tradycyjnej samojezdnej kosiarki do trawy lecz z silnikiem Diesel’a – model GR1600-II. Jest ona adresowana szczególnie do firm utrzymujących zieleń w miastach, ze względu na niskie koszty eksploatacji i bardzo małą awaryjność.
Gamę ciągników rolniczych poszerza model Kubota L3200 z trzycylindrowym silnikiem E-TVCS o mocy 33 KM. Maszynę tą, z mocą porównywalna z legendarną C330, można wykorzystywać do celów rolniczych, jak również w pracach komunalnych. W wyposażeniu tego ciągnika znajduje się rama, która zabezpiecza operatora przy przewróceniu się ciągnika, a w przyszłości będzie dostępna również kabina.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się także model Kubota B1610. Jest to 16 konny mini ciągnik z napędem na 4 koła, do którego można podpiąć wiele urządzeń do utrzymania czystości w miastach, jak i opieki nad zielenią. Z przodu ciągnika jest możliwość założenia pługa do śniegu lub szczotki czyszczącej. Między osiami ciągnika jest wyprowadzony wałek odbioru mocy o obrotach nawet 2545, co pozwala na zamontowanie bardzo wydajnej kosiarki do trawy. Z tyłu natomiast ciągnik wyposażony jest w 3-punktowy układ zawieszenia kategorii 1, co daje możliwość zamocowania wielu różnych urządzeń.
Przedstawiciel Kuboty w Polsce utrzymuje iż sprzedaż czterech nowych modeli rozpocznie się w 2007 roku. Do tego czasu powstanie zaplecze serwisowe oraz modele otrzymają polską homologację. Firma poszukuje partnerów regionalnych do sprzedaży zarówno rolniczej, jak i komunalnej gamy produktów.

Samasz loteria - baner

opr. redakcja

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.