fbpx

Nowości Kubota

Po raz kolejny przedstawiciel Kuboty w Polsce zaskoczył nas nowościami prosto z Japonii. Niemalże zwyczajem firmy Marubeni Construction Machinery Poland Sp. z O.O. stało się prezentowanie kolejnych modeli marki Kubota na corocznych wystawach rolniczych. W marcu 2006 roku na Agrotechu zobaczyliśmy po raz pierwszy model M105S, natomiast na Agro Show w Bednarach aż cztery modele japońskich maszyn. N

Największą uwagę przyciągnął niewątpliwie model GZD 15-HD, 15 konna samojezdna kosiarka do trawy z silnikiem Diesel’a, która zamiast kierownicy posiada dwie dźwignie. Dzięki nim można zaskakująco łatwo sterować maszyną, która zawraca nawet w miejscu. Pracownicy firmy Marubeni cechę tą nazywają “zerowym promieniem skrętu”. W praktyce jest to rozwiązanie idealne do strzyżenia terenów o bardzo trudnym dostępie, ciasnych i takich, w których jest bardzo wąskie pole manewru.
Przełomowym wydarzeniem również było ukazanie tradycyjnej samojezdnej kosiarki do trawy lecz z silnikiem Diesel’a – model GR1600-II. Jest ona adresowana szczególnie do firm utrzymujących zieleń w miastach, ze względu na niskie koszty eksploatacji i bardzo małą awaryjność.
Gamę ciągników rolniczych poszerza model Kubota L3200 z trzycylindrowym silnikiem E-TVCS o mocy 33 KM. Maszynę tą, z mocą porównywalna z legendarną C330, można wykorzystywać do celów rolniczych, jak również w pracach komunalnych. W wyposażeniu tego ciągnika znajduje się rama, która zabezpiecza operatora przy przewróceniu się ciągnika, a w przyszłości będzie dostępna również kabina.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się także model Kubota B1610. Jest to 16 konny mini ciągnik z napędem na 4 koła, do którego można podpiąć wiele urządzeń do utrzymania czystości w miastach, jak i opieki nad zielenią. Z przodu ciągnika jest możliwość założenia pługa do śniegu lub szczotki czyszczącej. Między osiami ciągnika jest wyprowadzony wałek odbioru mocy o obrotach nawet 2545, co pozwala na zamontowanie bardzo wydajnej kosiarki do trawy. Z tyłu natomiast ciągnik wyposażony jest w 3-punktowy układ zawieszenia kategorii 1, co daje możliwość zamocowania wielu różnych urządzeń.
Przedstawiciel Kuboty w Polsce utrzymuje iż sprzedaż czterech nowych modeli rozpocznie się w 2007 roku. Do tego czasu powstanie zaplecze serwisowe oraz modele otrzymają polską homologację. Firma poszukuje partnerów regionalnych do sprzedaży zarówno rolniczej, jak i komunalnej gamy produktów.

opr. redakcja

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.