Nowości Krukowiaka w Bednarach

Firma Krukowiak podczas wystawy Agroschow 2015 w Bednarach zaprezentuje dwie nowości.

Podczas tegorocznej wystawy Agroshow w Bednarach, firma Kfmr Krukowiak zaprezentuje dwie nowości. Pierwszą jest pokazywany także w Kielcach opryskiwacz do oprysków dalekosiężnych Notos, który przeznaczony jest przede wszystkim do zwalczania szkodników w kukurydzy, ale może być również stosowany do oprysków szkółkarskich, oprysków krzewów, zarośli i nieużytków. Maszyna ta posiada możliwość pryskania w dowolnym kierunku na odległość nawet 47 metrów.
Notos to zupełnie nowa koncepcja zwalczania szkodników. Umożliwia on wykonywanie zabiegów bez wjeżdżania w łan kukurydzy, można go używać ze zwykłym ciągnikiem rolniczym. Ciecz robocza wyrzucana jest przy użyciu niezwykle silnego strumienia powietrza na odległość nawet 47 metrów. Specjalnie wyprofilowane otwory umożliwiają względnie równomierny rozkład cieczy na całej szerokości roboczej, także w pobliżu toru jazdy maszyny.

Przystawka typu Notos może być zamontowana zarówno na opryskiwaczach zawieszanych jak i przyczepianych. Turbina ma dwa biegi przekładni, podwójny wentylator (średnica 500 mm), możliwość regulacji wysokości przystawki w zakresie 2,7 – 3,2 m, wydajność przystawki 15,3 – 17,3 m3/h, a prędkość wylotowa strumienia powietrza to 68-77 km/h. Zapotrzebowanie mocy dla przystawki wynosi 61 KM.

Kolejną nowością jest zmodernizowana seria opryskiwaczy przyczepianych Goliat. Maszyny, które już od 20 lat są flagowymi produktami w ofercie Krukowiaka, już ponad 10 lat temu została zmodernizowana. Seria Goliat Plus charakteryzowała się wyższym standardem wyposażenia, a główną różnicą był typ zastosowanego zbiornika. W Goliatach zbiornik wykonany był z żywicy i włókien szklanych, seria Goliat Plus ma zbiorniki polietylenowe. Pojawienie się Goliata Plusa nie wyparło jednak zwykłego Goliata z oferty. Oczywiście przez cały czas seria była unowocześniana by spełniała wszelkie wymogi techniczne oraz oczekiwania klientów. Tym razem jednak zmiany sięgnęły znacznie głębiej.

Seria opryskiwaczy Goliat przeszła prawdziwą metamorfozę. Stosowane do tej pory zbiorniki z laminatu zostały zastąpione przez nowocześniejsze i trwalsze zbiorniki z polietylenu, charakteryzujące się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Zmieniona została również konstrukcja opryskiwacza – tradycyjna rama z profili zamkniętych zastąpiona została ramą z profilowanej blachy stalowej. Taka konstrukcja oferuje zwiększoną sztywność i wytrzymałość ramy przy jednoczesnym zmniejszeniu masy opryskiwacza. Ponadto, zmiany te eliminują ryzyko gromadzenia się cieczy wewnątrz ramy, przez co unika się powstania ognisk korozji w niewidocznych miejscach.

Seria o pojemności 2500 litrów wyposażone w belki hydrauliczne od 18 do 21 metrów składane zależnie lub niezależnie wyposażona jest m. in. w rozwadniacz boczny, skrętny zaczep, elektryczne sterowanie układem cieczowym i hydraulicznym z kabiny ciągnika, oświetlenie drogowe i pięciopozycyjne głowice rozpylaczy.
Renata Struzik, źródło: Krukowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności