Nowości firmy Krukowiak

Podczas tegorocznych targów AGRO SHOW w Bednarach Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK zaprezentuje następujące nowości:

Sadzarka do czosnku
Jest to propozycja dla rolników uprawiających czosnek na dużych areałach. Pozwala zastąpić ręczny sposób wysadzania czosnku w pełni zautomatyzowanym. W chwili obecnej trwają testy maszyny, które mają zweryfikować założenia producenta odnośnie wydajności maszyny. W chwili obecnej producent zakłada opcje 3- i 4-rzędową.
Napęd mechanizmów wysadzających odbywa się z kół i przenoszony jest za pomocą łańcuchów na każdą z sekcji. Tarcze oraz mechanizmy wysadzający w celu ochrony przed korozją zostały ocynkowane. Sadzenie odbywa się poprzez przeniesienie za pomocą chwytaków znajdujących się na tarczy czosnku z pojemników sadzarki do gleby. Średnia nasada czosnku to około 12 sadzonek na metr, jednak jest ona uzależniona od wielkości i jakości materiału. Prędkość robocza maszyny to 2-3 km/h.

Linia sortownicza do cebuli i ziemniaków
Do tej pory w ofercie KFMR KRUKOWIAK znajdowały się sortowniki sitowe do ziemniaków i cebuli o maksymalnej wydajności nie przekraczającej 4,5 tony ziemniaków na godzinę. W tym roku do oferty firmy wchodzi linia sortownicza o znacznie wyższych parametrach – linia sortownicza składająca się z kosza zasypowego z podajnikiem, sortownika taśmowego o szerokości 90 cm oraz stołu przebierczego zakończonego workownicą. Testy maszyny wciąż trwają, aby określić wydajność zestawu – ustalenie wydajności jest niezwykle trudne, gdyż zależy od bardzo wielu czynników, można tylko podać szacunkową wydajność.
Kosz zasypowy pozwoli na wysypywanie materiału ze skrzyniopalet i mniejszych przyczep. Z kosza podajnikiem z taśmą gumową materiał trafia na sortownik. Dzieli on materiał na trzy frakcje, z których największa trafia na stół przebierczy, na którym ręcznie dokonywana jest selekcja materiału. Stół zakończony jest workownicą umożliwiającą zmianę worków bez przerywania pracy maszyny. Workownicami także zakończone są zsypy z pozostałych sekcji. Linia napędzana jest dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 0,9 kW (osobno podajnik, sortownik i stół przebierczy na jednym silniku).

System Seletron dla opryskiwaczy rolniczych
Także w opryskiwaczach KFMR KRUKOWIAK zaprezentuje nowość – System SELETRON współpracujący z komputerem ARAG BRAVO 400S. System umożliwia precyzyjne przeprowadzanie zabiegów dzięki nawigacji GPS oraz możliwości włączania i wyłączania pojedynczych głowic na belce. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejsza się znacznie powierzchnia pola, na której występują nałożenia. W oparciu o pozycję GPS komputer włącza lub wyłącza poszczególne głowice belki, które są wyposażone w specjalne zaworki sterowanie elektrycznie. Komputer BRAVO 400S to nowsza wersja dobrze znanego już z oferty KRUKOWIAKA komputera BRAVO 400. Komputer umożliwia sterowanie zarówno układem cieczowym, jak i hydraulicznym opryskiwacza. Może sterować niezależnie nawet 96 głowicami różnych typów – od głowic wielopozycyjnych, po głowice umożliwiające wykonywanie zabiegów więcej niż jednym rozpylaczem jednocześnie (dla dużych prędkości zabiegów oraz znacznego różnicowania dawek). Pozostałe parametry pracy komputera są takie same jak w BRAVO 400, który w ofercie KRUKOWIAKA jest od ponad roku i został z entuzjazmem przyjęty przez polskich rolników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności