Nowości Bayer CropScience

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie 14 stycznia br, zaprezentowane zostały nowe środki ochrony roślin. Preparaty dostępne będą w palecie Bayer CropScience w 2011 roku.

Pośród nowości znajdą się dwa fungicydy i dwa herbicydy do ochrony zbóż, kukurydzy i sadów. Pośród prezentowanych nowości znajduje się preparat w końcowej fazie rejestracji, jak również rozwinięcie technologii już znanej i stosowanej od kilku lat.

Huzar® Activ 387 OD – herbicyd do ochrony zbóż
Huzar Activ jest nowym kompletnym herbicydem zastępującym dobrze znany Huzar Pak®. Płynna, gotowa do użycia formulacja, wyprodukowana w technologii ODesi®, ułatwia dawkowanie i stosowanie produktu.
Huzar Activ zawiera 10 g jodosulfuronu i 377 g 2,4-D w 1 l preparatu.
Herbicyd ten przeznaczony jest do wiosennego stosowania w zbożach ozimych, i pozwala na skuteczne zwalczanie miotły zbożowej, życic, wiechlin oraz większości chwastów dwuliściennych, włącznie z chabrem bławatkiem. Na uwagę zasługuje również efekt szybszego działania produktu i stabilne działanie w mniej sprzyjających warunkach, jakie mogą wystąpić wiosną.
Huzar Activ jest kompletnym rozwiązaniem na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne. Charakteryzuje się wysoką elastycznością terminu stosowania. Można go stosować zaraz po ruszeniu wegetacji wiosną, jak i w późniejszych fazach rozwojowych. Stosowany nawet w fazie np. 1 kolanka zbóż, przynosi dobre rezultaty bez obniżenia poziomu skuteczności.
Dawka preparatu Huzar Active wynosi 1,0 l/ha.

Soligor® 425 EC – fungicyd do ochrony wszystkich gatunków zbóż
Charakteryzuje się szerokim spektrum oraz stabilnością działania zapobiegawczego i interwencyjnego.
Soligor oparty jest na trzech substancjach aktywnych: protiokonazolu 53 g/l, spiroksaminie 224 g/l i tebukonazolu148 g/l.
Soligor można stosować również wyniszczająco, jednak najlepsze rezultaty osiąga się stosując go w momencie zauważenia pierwszych objawów chorób. Fungicyd może być stosowany w trakcie całego sezonu wegetacyjnego, jednak ze względu na wysoką skuteczność działania w niskich temperaturach, jest on szczególnie polecany na pierwszy zabieg.
Dawka preparatu Soligor wynosi w jęczmieniu i życie 0,6-0,8 l/ha, a w pszenicy i pszenżycie 0,7-1,0 l/ha.

Adengo®* 315 SC – herbicyd do ochrony kukurydzy
Preparat jest bardzo wygodny w użyciu. Po jednorazowym zabiegu, przeprowadzonym w optymalnym terminie i dawce, wystarczy do ochrony plantacji przez cały sezon wegetacyjny. Adengo charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum zwalczanych chwastów, bardzo skutecznie zwalcza wszystkie podstawowe gatunki chwastów w kukurydzy, w tym: komosę, chwastnicę i rdesty.
Produkt ten, jako jedyny herbicyd doglebowy, ma też wpływ na masę zieloną perzu – ogranicza ją w widoczny sposób, nie zwalczając jednak tego chwastu. Do zwalczania perzu firma Bayer CropScience poleca preparat Maister® 310 WG lub Maister PAK®.
Adengo zawiera nową substancję aktywną – tienkarbazon metylu, która w połączeniu z izoksaflutolem zapewnia bardzo wysoką skuteczność. Dodatkowo w składzie produktu jest najnowszej generacji sejfner – cyprosulfamid, który zabezpiecza kukurydzę zarówno przed, jak i po wschodach.
Wygodę w stosowaniu, w transporcie i w przechowywaniu, zapewnia wyjątkowo niska dawka Adengo – 0,33-,44 l/ha.
Produkt będzie oferowany w opakowaniach 0,5 l i 5 l, odpowiednio do stosowania na powierzchni 1,5 ha i 15 ha.

Flint Plus® 64 WG – fungicyd do ochrony sadów
Flint Plus jest nowym, skutecznym oraz bezpiecznym dla ludzi i środowiska produktem do stosowania zapobiegawczego w ochronie sadów jabłoniowych przed parchem i mączniakiem jabłoni. Preparat zawiera dwie substancje aktywne – trifloksystrobinę oraz kaptan, a ich kompozycja pozwala na skuteczne zapobieganie rozpowszechnianiu się odporności parcha jabłoni na strobiluryny.
Flint Plus można stosować już od fazy zielonego pąka aż do fazy dojrzewania owoców, pamiętając jednak o okresie karencji określonym na 35 dni.
Produkt jest odporny na zmywanie przez deszcz, działa także w fazie gazowej i w pełnym zakresie temperatur. Jest bardzo dobrze rozpuszczalny podczas przygotowywania cieczy roboczej.
Flint Plus będzie stosowany w dawce 1,85 kg/ha. Preparat znajduje się w końcowej fazie rejestracji i dostępny będzie w sprzedaży jeszcze przed terminem potencjalnego stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności