Nowość w ochronie upraw ogrodniczych – firmy Bayer CropScience Polska

W zeszłym tygodniu firma Bayer CropScienece uzyskała zezwolenie MRiRW dla nowego fungicydu Serenade ASO. W ofercie Bayer CropScience Polska jest to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin.

Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis i przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów. Bacillus subtilis QST 713 konkuruje także z  patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

Zakres stosowania:

Zgodnie z etykietą,  Serenade ASO wykazuje działanie w zwalczaniu szarej pleśni i alternariozy we wspomnianych powyżej uprawach ogrodniczych.

W załączeniu przesyłamy treść aktualnej etykiety środka Serenade ASO.

Zalety stosowania Serenade ASO:

  • Skuteczne działanie zapobiegawcze
  • Bezpieczeństwo dla  środowiska i konsumenta
  • Przydatny w integrowanych programach ochrony
  • Spełnia wymogi rolnictwa ekologicznego
  • Zero pozostałości, brak okresu karencji

Dostępność w handlu:

Serenade ASO jest fungicydem sprzedawanym  w wielu krajach Europy Zachodniej. W Polsce produkt będzie  dostępny u partnerów handlowych Bayer CropScience w sezonie 2016.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności