Nowość Pichon: ramię z lejkiem bez złącza obrotowego BP2

Firma Pichon, francuski lider wozów asenizacyjnych, wzbogaca swoją ofertę rozwiązań napełniania wozów asenizacyjnych przedstawiając w Polsce ramię pompowania BP2. Ramię pompowania powiększa istniejącą ofertę składającą się z ramienia zanurzeniowego i ramienia górnego. Produkt zostanie zaprezentowany przedpremierowo na targach Polagra-Premiery 2010 w Poznaniu oraz na targach Agrotech 2010 w Kielcach.

Zasadą działania ramienia pompującego BP2 jest mobilna instalacja lejka z wężami. W momencie zainstalowania lejka i węża przy zbiorniku, zaczynamy pompować za pomocą ramienia hydraulicznego umieszczonego w lejku. Główną zaletą tego systemu jest oszczędność czasu. Użytkownikowi pozostaje tylko ręczny demontaż węży po opróżnieniu zbiornika z gnojowicy. Unika dzięki temu brudzenia rąk i odzieży roboczej przy każdej operacji.

Mocną stroną BP2 jest możliwość pompowania z prawej lub lewej strony dzięki łatwo dostępnej osi mechanicznej.

Ramię zostało stworzone do współpracy z lejkiem, który może być na stałe umieszczony w stacji pompowania lub zamontowany do transportu na beczce razem z wężami. Uchwyt na lejek jest przewidziany na podwoziu. Uchwyt może posiadać również wciągarkę mechaniczną, aby ułatwić zaczepianie.

Budowa ramienia BP2 pozwala na pionowe opuszczanie węża w lejku i gwarantuje szczelność i jakość napełniania. Konstrukcja ta pozwala uniknąć problemu utrzymania złączy obrotowych i ułatwia konserwację.

Dostępna opcja: akcelerator napełniania pozwala oszczędzić czas podczas napełniania i ograniczyć zużycie kompresora.
Ramię BP2 można zamontować do wszystkich dostępnych wozów asenizacyjnych.

Produkt zostanie zaprezentowany przedpremierowo na targach Polagra 2010 w Poznaniu w dniach 11-14 luty 2010, jak również na targach Agrotech 2010 w Kielcach w dniach 12-14 marca 2010.

Więcej informacji na www.pichon.pl

Charakterystyka techniczna:

  • Średnica ramienia O150 i O200 (wybór w zależności od pojemności beczki).
  • Strony napełniania: z prawej i z lewej.
  • Ramię przystosowane do współpracy z lejkiem.
  • Jedna para hydrauliczna traktora dla 3 funkcji zsynchronizowanych w blok sekwencyjny.
  • Zawór odpowietrzania dla opróżniania węża przed podniesieniem ramienia (gnojowica pozostająca w ramieniu wraca do lejka, unika się zanieczyszczania drogi).
  • Podłączenia: ochrona ramienia przez akumulator hydrauliczny, unika się zmiażdżenia węża w czasie podłączenia
  • Zawór do napełniania, zamykający przemysłowy hydrauliczny.
  • Łańcuchy do transportu lejka w wersji O200.
  • Akcelerator (w opcji). Przyspieszenie napełniania.