Nowość – opryskiwacz Agrifac Condor do upraw specjalnych

Niedawno firma Agrifac wprowadziła na rynek samobieżny opryskiwacz z 200 cm prześwitem, model Condor ClearancePlus. Teraz czas na kolejną nowość: wersję WideTrackPlus. Dzięki rozstawowi kół w zakresie od 225 do 300 cm lub od 245 do 320 cm jest to maszyna idealna do systemów uprawy ze ścieżkami technologicznymi co 300 cm lub w uprawie roślin sadzonych na zagonach, takich jak: cebula, ziemniaki, cebule kwiatowe itd.

Firma Agrifac jest producentem opryskiwaczy polowych, kombajnów do zbioru buraków cukrowych, i maszyn do czyszczenia drenaży. W dziedzinie samojezdnych opryskiwaczy polowych Agrifac rozszerza swoją ofertę o samojezdny Condor z WideTrackPlus – maksymalnym rozstawem kół, wynoszącym aż 320 cm.
Także i ten szeroki” opryskiwacz Condor skonstruowano zgodnie z koncepcją “4e’s for growers” (4E dla rozwojowych przedsiębiorstw z branży upraw rolnych). Te cztery E oznaczają Efektywność, Ekonomiczność, Ergonomiczność i Ekologiczność.

Szerszy rozstaw kół aż do 320 cm
Niedawno firma Agrifac wprowadziła na rynek samobieżny opryskiwacz z 200 cm prześwitem, model Condor ClearancePlus. Teraz czas na kolejną nowość: wersję WideTrackPlus. Dzięki rozstawowi kół w zakresie od 225 do 300 cm lub od 245 do 320 cm* (w każdym przypadku regulacja bezstopniowa 75 cm) jest to maszyna idealna do systemów uprawy ze ścieżkami technologicznymi co 300 cm lub w uprawie roślin sadzonych na zagonach, takich jak: cebula, ziemniaki, cebule kwiatowe itd.
* Rozstaw w zakresie 245-320 cm jest dostępny jako opcja.

WideTrackPlus: idealne rozwiązanie dla plantatorów
Wersja WideTrackPlus to poszerzenie oferty samobieżnych opryskiwaczy firmy Agrifac o możliwość regulacji rozstawu kół do 320 cm. Udoskonalenie to jest możliwe dzięki szerszemu podwoziu StabiloPlus. Technika oprysku, belki polowe i wygoda obsługi są dokładnie takie same, jak w przypadku pozostałych modeli Condor.
300-centymetrowy rozstaw kół jest idealnym rozwiązaniem w przypadku roślin cebulkowych i cebuli, a po założeniu opon do uprawy międzyrzędowej doskonale nadaje się do zagonów ziemniaków bez ścieżek przejazdowych. Istnieje również możliwość zastosowania rozstawu kół o szerokości 320 cm do rzędów ziemniaków rozmieszczonych co 95 cm. Pozwala to używać szerokich opon (480 lub 520), zapewniając minimalne żłobienie, optymalną stabilność, możliwie największą powierzchnię uprawy i sortowanie sadzeniaków według wielkości.

Od góry:
1. Redliny ziemniaków co 75 cm, opony do uprawy międzyrzędowej, rozstaw kół od 150 do 225 cm
2. Redliny ziemniaków ze ścieżkami technologicznymi
3. Redliny ziemniaków – ścieżki technologiczne z rozstawem 95 cm zamiast 75 cm
WideTrackPlus to:
1. Możliwość korzystania z opon do uprawy międzyrzędowej i szerokich opon w przypadku ścieżek przejazdowych.
2. Maksymalna powierzchnia uprawy, nawet z zastosowaniem ścieżek technologicznych.
3. Mniejsze szkody spowodowane kontaktem kół z redlinami ziemniaków.
4. Bezproblemowy zbiór ziemniaków wzdłuż ścieżek przejazdowych.
5. Sortowanie sadzeniaków według wielkości.
6. Zbiór ziemniaków z redlin znajdujących się w pobliżu rzędów wymagających użycia opon do uprawy międzyrzędowej nie stanowi problemu, ponieważ między torem oprysku znajdują się zawsze 4 rzędy.
7. Możliwość zastosowania szerokich opon bez obaw o pominięcie redlin.
8. Połączenie metody sadzenia ziemniaków RTK-GPS z automatycznym sterowaniem oprysku pozwala uzyskać optymalne rezultaty.
9. Możliwość automatyzacji sadzenia ziemniaków w redlinach znajdujących się co 95 cm w większości systemów RTK GPS*
* nie wszystkie systemy GPS obsługują tę metodę

Układ zawieszenia StabiloPlus
Podwozie StabiloPlus

Podobnie jak jego poprzednicy, nowy Condor z prześwitem ClearancePlus wyposażono w układ zawieszenia StabiloPlus. To wahliwe podwozie z łatwością amortyzuje wszystkie nierówności terenu, zarówno na drodze, jak i w polu, zapewniając stabilność i wysoki komfort pracy. Zastosowanie tego systemu pozwala osiągnąć wysoką stabilność belek polowych, ograniczając do minimum ich ruchy poziome i pionowe. Belki polowe można utrzymywać w równowadze na wysokościach od 50 cm do 325 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności